İmamoğlu’nun ‘her şey çok güzel olacak’ sloganı İnce’nin miydi? İşte Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adayı olmadan önce söylediği slogan

16 Eylül 2019 Pazartesi

Muharrem İnce taraftarları, 31 Mart yerel seçiminde ve yenilenen İstanbul seçiminde Ekrem İmamoğlu’nun ”Her şey çok güzel olacak” sloganıyla ilgili yeni bir tartışma başlattılar.

31 Mart yerel seçimine ve yenilenen İstanbul seçimine sloganlar damga vurdu. CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nun “Her şey çok güzel olacak” sloganı çok ses getirdi. Öyle ki AKP Genel Başkanı ve AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İmamoğlu’nun sloganına karşı “Daha güzel olacak” sloganını ortaya attı.

Bu slogana ilham kaynağı olarak Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’daki seçim çalışmasında seçim otobüsüne yanaşan bir çocuğun “Ekrem abi, ‘her şey çok güzel olacak’” demesi gösterilmişti.

SLOGANI ORTAYA ATAN MUHARREM İNCE Mİ?

31 Mart yerel seçimine ve yenilenen İstanbul seçimine sloganlar damga vurdu. CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nun “Her şey çok güzel olacak” sloganı çok ses getirdi. Öyle ki AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İmamoğlu’nun sloganının etkisinde kalıp “Daha güzel olacak” sloganını ortaya attı. AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım da yenilenen İstanbul seçimine “Daha güzel olacak” sloganıyla gitti.

Oda Tv’nin haberine göre; Peki İmamoğlu’nun “Her şey çok güzel olacak” sloganının ilham kaynağı neydi?

Bu slogana ilham kaynağı olarak Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’daki seçim çalışmasında seçim otobüsüne yanaşan bir çocuğun “Ekrem abi, ‘her şey çok güzel olacak’” demesi gösterilmişti. Hatta bu ana özel bir klip dahi hazırlanmıştı.

Bu, herkesin bildiği hikaye.

Peki bu sloganı ilk olarak CHP’nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ortaya attığını söylesek…

Hani bugünlerde bir sonraki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını açıklayan ve Ekrem İmamoğlu’nun seçim döneminde kampanya direktörlüğünü yapan isim olan Necati Özkan’ın “dün dünde kaldı cancağızım” dediği kişi…

24 Haziran seçimlerinde CHP kanadında cumhurbaşkanlığı adaylığı için Muharrem İnce’nin ismi ön plana çıkmıştı. 3 Mayıs’ta CHP’nin Meclis Grup Toplantısı’nda artık cumhurbaşkanlığı adaylığı için adı kesinleşen İnce’ye mikrofon uzatılmıştı. İnce, ise sloganını açıklamıştı. İnce, “Sloganımız şu: Zamanı gelince her şey güzel olacak” ifadelerini kullanmıştı.

Evet. İmamoğlu’nun seçimlere damga vuran sloganı aslında bir sene önce İnce tarafından kullanıldı. İmamoğlu’nun sloganına neyin ilham kaynağı olduğu bilinmez ama İnce’nin bu sloganı daha önce ortaya attığı da su götürmez bir gerçek.

Meselenin ilginç yanı ise, CHP içinde İnce’nin çıkışından sonra Özkan’ın “mekanın yeni sahibi” var sözleriyle gün yüzüne çıkan tartışmanın ardından İnceciler’in bu sloganın hikayesini paylaşması.

Benzer Haberler