İmamoğlu’nun gittiği restorana Erdoğan’ın da gittiği ortaya çıktı

31 Ocak 2022 Pazartesi

Gazeteci Deniz Zeyrek bugünkü yazısında, kar yağdığı gün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için ‘kafayı bulmaya gidiyor’ ifadesini kullanan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan için çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’u kar fırtınası vurmuş ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün sorumluluğunda bulunan yollar ve İBB’nin sorumluluğunda bulunan yollar kapandı. Kar fırtınasının henüz etkili olmadığı saatlerde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İngiltere Büyükelçisi ile 25 gün önce ayarlanmış bir buluşmaya katılarak, Sarıyer’deki bir restorana gitti. Buluşma öncesi AKOM’da bulunan İmamoğlu buluşmadan sonra da AKOM’a giderek gece geç saatlere kadar çalışmalara katıldı.

İmamoğlu: Devletin sana verdiği görevi yap kabadayılık sana yakışmıyor

Sosyal medyada özellikle trollerin çok sayıda yaptığı paylaşımdan sonra AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, İBB Başkanı İmamoğlu’nu ima ederek “Birileri de bir yerlerde kafayı bulmaya gidiyor. Öbür tarafta kar bora fırtına esiyor. Hiç umurlarında değil.” ifadelerini kullandı. Sözcü yazarı Deniz Zeyrek’in iddiasına göre ise başbakanlığı döneminde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da aynı restoranda yemek yedi.

İşte Deniz Zeyrek’in yazısının ilgili bölümü:

Geçenlerde de Giresun’da konuşma yaparken, İstanbul’da yaşanan kar fırtınası sırasında Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bir balıkçıda yediği yemeğe gönderme yaparak şunları söyledi:
“Şunu özellikle vurgulamak istiyorum: Sel felaketi oldu bakan arkadaşlarım ve ben hep birlikte Doğankent’te Dereli’deydik. Balıkçıya gitmedik. Nereye gittik? Biz vatandaşlarımızın yanına gittik. Onlarla beraber olduk, dertleriyle dertlendik. Birileri de bir yerlerde kafayı bulmaya gidiyor. Öbür tarafta kar bora fırtına esiyor. Hiç umurlarında değil.”

Bir kere Giresun’da 15 kişinin yaşamını yitirdiği sel felaketi, 23 Ağustos 2020 günü yaşandı. Erdoğan ise Giresun’a 31 Ağustos 2020 günü gitti. Hatta Dereli’de yaptığı miting sonrasında insanların üzerine keyif çayı atması çok tepki açtı.

Bu topraklarda yaşayan birçok insana göre değil ama Erdoğan’a göre “alkol alma”, “kafayı bulma” bir “karalama” ifadesidir.

Erdoğan, biraz önce aktardığım sözleriyle de İmamoğlu’nu karalıyor ve bununla yetinmiyor “kafayı bulmakla” itham ediyor.

Sırf politik çıkarlar için başka bir insanı “karalamak” bu kadar kolay mı olmalı?

Sırf yemek balıkçıdaydı diye İmamoğlu’nun “kafayı bulmaya” gittiğini söylemek tek kelimeyle insafsızlık.

Bir de işin çifte standartlı, adaletsiz tarafı var.

Zira aynı lokantaya Erdoğan da, başbakanlığı döneminde gitmiş.

İmamoğlu kalksa, sırf o balıkçıda yemek yedi diye Erdoğan’a, “Siz de gitmişsiniz o balıkçıya. Kafayı bulmaya mı gittiniz” dese “Cumhurbaşkanı’na Hakaret” suçlamasıyla hakkında dava açılır.
Cumhurbaşkanı, dokunulmazlığını kullanarak herkesi suçlasın, herkesi etiketlesin, rakipleri için çok ağır ifadeler kullansın ama bir rakibi ya da bir vatandaş, aynı ifadeleri cumhurbaşkanı için kullandığında mahkemelerde sürünsün. Bunun neresi adalet?

Benzer Haberler