İmamoğlu, Kaftancıoğlu’nun tepki gösterdiği kitap hakkında konuştu: ‘Şerh koyuyorum’

8 Kasım 2019 Cuma

İmamoğlu, Kaftancıoğlu’nun tepki gösterdiği kitap hakkında konuştu: ‘Şerh koyuyorum’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kampanya direktörü Necati Özkan’ın yerel seçim sürecini yazdığı, “Kahramanın Yolculuğu: Yeni Nesil Siyasetin Zaferi” adlı kitap hakkında açıklama yaptı. Kaftancıoğlu kitabı, CHP ve İstanbul ittifakının emeğine saygısızlık olarak değerlendirmişti.

Kaftancıoğlu’ndan İmamoğlu‘nun danışmanına tepki: Yalan, yanlış ve eksik verilerle…

İmamoğlu, kampanya direktörü Necati Özkan’ın yerel seçim sürecini yazdığı, “Kahramanın Yolculuğu: Yeni Nesil Siyasetin Zaferi” adlı kitabının bir noktasına şerh koyduğunu ifade etti.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kitabı, CHP ve İstanbul ittifakının emeğine saygısızlık olarak değerlendirmiş, Twitter’dan,”Kahramanın hikayesini yazıyorum diyerek kahramandan daha çok kendilerini kahramanlaştırmaya çalışan profesyoneller bilsinler ki; yalan, yanlış ve eksik verilerle Genel merkez iradesinin, CHP örgütlerinin ve İstanbul ittifakının emeğine hiç kimse saygısızlık edemeyecektir!” mesajını paylaşmıştı.

Özkan da Kaftacıoğlu’nun eleştirilerine yanıt vermiş, “Konu nedir nasıl gelişti bilmiyorum ama sayın il başkanı Canan hanımı severim, takdir ederim. Meselenin ne olduğunu bilmiyorum. İnşallah öğrenirim ortada bir yanlışlık varsa o yanlışlığın ne olduğunu daha iyi kavrarım” sözlerini kaydetmişti.

“Kitabın şu noktasına bir şerh koyuyorum”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Brand Week’te yaptığı açılış konuşması sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladığı sırada, Özkan’a ilişkin olarak şunları kaydetti:

“Kendisiyle organik bir tanışmamız var. Necati Bey’in profesyonel bir meslek yaşamı var. Benim de kendim olmak gibi bir huyum var. Onun da katkılarıyla önümüzdeki taşları temizlediği bize yol arkadaşlığı yaptığı bir süreç yaşıyoruz altı yıldır. 6 yıla sığdırdığımız en büyük başarı İstanbul seçimi. Kendi gözüyle bu sürecin nasıl bir süreç olduğunu kampanya dilinin neyi etkilediğini Necati Bey’in bu bakışı çok değerli bir bölüm. Herkesin bir bakışı olacaktır. Ama kitabın şu noktasına bir şerh koyuyorum o da şu; Her ne kadar kendisi beni kahraman diye tanımlasa da ben kendimi kahraman diye tanımlamıyorum. Çünkü insan kendine kahraman dememeli, kahraman olmak büyük sorumluluk ister, zaman ister olgunluk ister. Ben sadece bir başlangıca imza atmış, daha büyük bir imza atmak isteyen hizmet etmek isteyen bir belediye başkanıyım.”

Benzer Haberler