İmamoğlu’ndan İstanbullulara Belediye Taksisi müjdesi

12 Haziran 2020 Cuma

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına konuk oldu. Ekrem İmamoğlu İstanbul için yaptıkları ve planladıkları yeni hizmetleri açıkladı.  İmamoğlu İstanbul’a “Belediye Taksilerinin” geleceğini de bildirdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul’a yeni tip belediye taksilerin geleceğinin müjdesini verdi. Fox’ta İsmail Küçükkaya’ya konuk olan Ekrem İmamoğlu, İstanbul’daki taksi sayısının yetersiz olduğunu, günün belli saatlerinde vatandaşların duraklarda beklediğini söyledi. Bu sorunu çözmek için taksi plakalarının büyükşehir belediyesi tarafından tahsis edileceğini ve sahibinin de İBB olacağını açıkladı.

İmamoğlu: Terör örgütlerinin peşinde koşanlar benim milli duygularımı ölçemez

KİRALAMA YOLUYLA ÇALIŞACAK

İsteyen İstanbullular bu taksileri İBB’den sadece kiralama yoluyla çalıştırabilecek. İstanbul’da istihdamı artırmayı hedeflediklerini söyleyen İBB Başkanı İmamoğlu, bu yeni tip taksilerin günde üç vardiya ve tek tip kıyafetle çalışacaklarını söyledi.

BİR ÇOK ÖDEME MODELİ

Yeni belediye taksilerinin tasarımı için de bir yarışma düzenleyeceklerini söyleyen İBB Başkanı İmamoğlu, diğerlerinden farkı olmayacak taksilerin pandemi süreçlerinde ihtiyaç duyulan tasarımlara sahip olacağını söyledi. İmamoğlu, elektronik ödeme modellerinden temassız ödeme için karekodlu sistemler kurulacağını ve gelecek yeni taksi ücretlerinin mevcut taksilerden farklı olmayacağını açıkladı.

İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları:

* İstanbul çok önemli bir kent. Yakında 1 yılımız dolacak. 25 yıllık süreçten sonra ancak fotoğraf çekerseniz. 3 ayda pandemiye odaklıyız. Belediyeciliği bir kenara koyup ihtiyaçlara, sosyal yardımlara odaklandık. 9 aylık belediyeciliğimizde iş ürettik. Büyük bir anlayış değişimine kavuştu İstanbul. Şeffaf bir İstanbul olacak dedik. Her gün İBB konuşuluyor. İstanbul’la ilgili bu kadar bilginiz var mıydı?

* Şeffaflık, adalet var. İstanbul Türkiye’nin motor gücü. Her kuruşun hesabını vereceğiz dedik. Her şeyimiz toplumun önünde. Devlet her gün bizi denetliyor.

* Ciddi bir akıl tutulması var. Hedef hizmet etmek. Engelleme, işe mani olma kredi onaylamama var. Ne ben ne Mansur bey buna sığınacak değiliz. Altyapı konularında çare üretiyoruz, finansman buluyoruz, bulacağız.

Anketler için çarpıcı iddia: AKP’yi hareretle savunan insanların Erdoğan’a bakışı değişti

Çorum’da ‘Aslan gördük’ ihbarları artınca harekete geçildi

Benzer Haberler