İmamoğlu’ndan Haluk Bayraktar’a ‘tasmalı köpek’ yanıtı: İftira dolu davranışın muhatabı olmam

Yayın tarihi: 20 Nisan 2024 Cumartesi 10:31 am - Güncelleme: 20 Nisan 2024 Cumartesi 10:31 am

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisine ‘tasmalı köpek’ diyerek hedef alan Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar‘a yanıt verdi. İmamoğlu, “Çok nezaketsiz bir davranış. Bu nezaketsiz ve iftira dolu davranışın muhatabı olmadım, olmam” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haliç kıyısındaki Feshane’de yapılan basın toplantısında uluslararası basınla da bir araya geldi. İmamoğlu, gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı.

VOA Türkçe’nin haberine göre, İmamoğlu kendisini ve İBB’yi sert sözlerle hedef Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar hakkındaki soruya yanıt verdi.

İmamoğlu, “Beni hedef haline getirerek bir dil kullanan şahıstan bahsettiğiniz. Çok nezaketsiz bir davranış. Bu nezaketsiz ve iftira dolu davranışın muhatabı olmadım, olmam. Şunu da söylemem lazım. Ülkemizde bazen yetki verilmiş insanlardan daha fazla o yetkiyi pervasızca kullanma girişiminde bulunan insanlar var.” ifadelerini kullandı.

“Kimden bahsediyoruz? Yetkinin sahibinin yanındaki eş dost akrabadan bahsediyoruz” diyen İmamoğlu şöyle devam etti:

“Ben de diyorum ki bu iş akraba işi değil kardeşim. Ben İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’yım ve ben hukuki, yasal yetkilerimi kullanırım. Ülkemizde son 15 yıldırı farklı kavramlarla, farklı makamlarla, üzülerek söylüyorum ki, bu kavram yok sayılmıştır ve ahlak sınırlarının dışına çıkılmıştır. Bu konuşmayı yapan kişi Türkiye’de güçlü bir sanayi kuruluşu, savunma sanayi kuruluşunun başındaki insan olabilir. Ama o kadardır. Herhangi bir kişiyle eşit haklara sahiptir. Hukukun herkese eşit uygulanmasını diliyorum.”

BAYRAKTAR NE DEMİŞTİ?

Sosyal medyada Baykar’ın jet yakıtı sattığı iddiaları üzerine açıklama yapan Haluk Bayraktar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu sert sözlerle hedef aldı. Bayraktar, iddiayı İmamoğlu’nun iletişim kampanyalarını yürüten strateji ekibinde yer alan bir İBB çalışanının ortaya attığını ileri sürdü ve şunu dedi:

“Bizim için nefsin izzeti yoktur yaptığın işin izzeti vardır. Attığınız iftiralar bizde bir toz zerresi kadar iz bırakmaz. Milletimiz de, Gazzeliler de bizim duruşumuzu iyi bilir. İsrail’e jet yakıtı sattığımız iftirasını atan alçak kim diye baktım. Gördüm ki İBB Başkanının iletişim kampanyalarını yöneten strateji ekibinde yer alıyormuş. ‘Alevilerin de pkk’sı olmalı’ diye yazılar yazıyor, dhkp-c güzellemesi yapıyormuş. Bu pkk’lıları besleyen Ekrem İmamoğlu’na sesleniyorum: Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak. Yalandan başka söyleyecek lafın varsa, mertçe yüzümüze söyle de cevabını verelim.”

İBB’den Ekrem İmamoğlu’nu hedef alan Haluk Bayraktar’a ’31 Mart’lı yanıt

BAYKAR’A İLK YANIT İBB’DEN GELMİŞTİ: HUKUK SÜREÇ BAŞLATILACAK

Bayraktar’a yanıt İBB’nin resmi hesabından geldi. 31 Mart vurgusu yapılan yanıt şöyle:

“Haluk Bayraktar isimli kişinin sosyal medya platformu X paylaşımında İBB ve Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na yönelik yalan ve iftiralara yer verildiği görülmüştür. Haluk Bayraktar isimli kullanıcı hakkında, bu asılsız iddialarından dolayı, hem kişisel hem de kurumsal hukuki süreç başlatılacaktır. Ramazan ayında bile iftira ve kumpastan geri durmayanların, bayramda da aynı kötülüklere devam etmesine şaşırmıyoruz. Bu şahıs ve benzerleri sosyal medyada dezenformasyon yaparak, içindeki kin ve nefreti toplumu kutuplaştırmak için kullanıyor. Bu millet sizin kötü aklınıza 31 Mart’ta dersini verdi, vermeye de devam edecektir.”

Kaynak: HABER MERKEZİ