İmamoğlu’ndan AKP’li Başakşehir Belediyesi’ne ziyaret: İş birliği içerisinde bir dönem diliyoruz

Yayın tarihi: 10 Haziran 2024 Pazartesi 3:00 pm - Güncelleme: 10 Haziran 2024 Pazartesi 3:00 pm

Haber: Haber Merkezi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP’li Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na tebrik ziyaretinde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimlerin ardından başladığı ilçe belediyeleri ziyaretlerine bugün de devam etti. İmamoğlu, ikinci kez aynı göreve seçilen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nu makamında tebrik etti.

Kartoğlu ve çalışma arkadaşlarına başarılar dileyen İmamoğlu, “Allah utandırmasın. Sonuçta seçim bitti, yeni bir 5 yıl başladı. Bu 5 yılın her ilçenin lehine, en güzel işlerde geçmesi temennimiz. Zaten öyle olduğunda, İstanbul’un 5 yılı da hep birlikte daha iyi geçmiş olacak. Bu kapsamda Başakşehir, hem bölge itibariyle hem mevcut konumu açısından da İstanbul’umuzun önemli ilçelerinden bir tanesi. Her ne kadar baktığımızda, son 30 yılın bir ilçesi olsa da geçmiş gelenekleri de var, bugüne dair beklentileri de yüksek. Bu kapsamda iş birliği içerisinde, dayanışma ve paylaşım içerisinde bir dönem olmasını diliyoruz” dedi.

Özgür Özel: Ekrem İmamoğlu’na oy veren AK Partili başkanlara soruşturma açıldı

‘İSTANBUL’UMUZUN HER ANINI HER İLÇESİNDE İLETİŞİM İÇİNDE GEÇİRELİM’

“Tahmin ediyorum, 36. ilçesiniz gezdiğim şu ana kadar” diyen İmamoğlu, “Her ilçeyle bu anlamda temaslarımız oldu. 2-2,5 saat, 3 saat. Her birinden çok güzel, çok değerli öneriler aldık. Bu hafta bitiriyoruz. İnşallah İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarihinde ilk kez, ilçelerden topladığımız bilgilerle, 5 yıllık stratejik planı hazırlamış olacağız. Bu manada sizin bize anlatacaklarınız, yapacağınız sunum değerli. Diliyor ve istiyoruz ki, İstanbul’umuzun her anını, her ilçesinde iletişim içerisinde geçirelim. Döneminizde başarılar dilerim. İstanbul’umuza ve Başakşehir’imize iyi hizmetlerimizin olmasını temenni ediyorum. Bugünkü toplantımızın da en verimli şekliyle geçmesi dileğimizdir. Başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

KARTOĞLU: YENİ DÖNEM SİZLERE DE EKİBİNİZE DE HAYIRLI OLSUN

Başakşehir Belediye Başkanı Kartoğlu da İmamoğlu ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti, “Sayın Başkan, sizler ve ekibiniz hoş geldiniz ilçemize. Yeni dönem, sizlere de ekibinize de hayırlı olsun. İyi hizmetler nasip olsun. İnşallah ülkemiz için de kurumlarımız için de güzel hizmetler nasip olsun. Yeni döneminizde de İstanbul’a, Başakşehir’e hizmetlerinizi bekliyoruz. Başakşehir’imizi ziyaret etmenizden dolayı da teşekkür ediyoruz” sözleriyle dile getirdi.

 

Kaynak: HABER MERKEZİ