İmamoğlu: Uçaklar için hazır olduğumuzu THK ile resmi olarak paylaştık

4 Ağustos 2021 Çarşamba

İmamoğlu: Uçaklar için hazır olduğumuzu THK ile resmi olarak paylaştık

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 11 Büyükşehir Belediye Belediyesi ile yangın uçaklarının giderlerini karşılamaya hazır olduklarını resmî olarak THK’ya ilettiklerini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 11 Büyükşehir Belediye Belediyesi olarak Türk Hava Kurumu’nun bünyesindeki yangın uçaklarının giderlerini karşılamaya hazır olduklarını resmî olarak THK’ya ilettiklerini duyurdu.

İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “11 Büyükşehir Belediye Belediyesi olarak, gerekli tüm durumlarda Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kullanımına hazır olacak şekilde, Türk Hava Kurumu bünyesindeki yangın söndürme uçaklarının tüm bakım ve işletme giderlerini karşılamaya hazır olduğumuzu, resmi olarak THK ile paylaştık” ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı, ‘yangın özel gündemi’yle 12’nci toplantılarını gerçekleştirmiş, başkanlar, “Yetkili kurumlar tarafından izin verilmesi halinde, 11 Büyükşehir Belediyesi tarafından tekrar aktif hale getirilecek olan yangın söndürme uçaklarını, gerektiği her an koordinasyon halinde Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kullanımına sunacağımızı da beyan ederiz” demişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlara destek vermişti.

Kılıçdaroğlu THK’ya gidiyor!

Benzer Haberler