İmamoğlu “Siyasi simsarlığın devam ettiğini biliyorum, ses kayıtlarını dinledim”

Yayın tarihi: 22 Aralık 2021 Çarşamba 1:55 pm - Güncelleme: 22 Aralık 2021 Çarşamba 1:55 pm

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, KİPTAŞ’ın ‘Doğakent Evleri’nin temelini atma törenine katıldı. Törende konuşan İmamoğlu “17’ye çıktığına mı üzülelim 13’e indiğine mi sevinelim? Böyle bir ekonomi anlayışı olmaz.” dedi.

18 ayda bitirilmesi beklenen projenin temel atma törenine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, Beylikdüzü Belediyesi Başkanı Mehmet Murat Çalık, CHP ve İYİ Parti Güngören ilçe başkanları ve hak sahipleri katıldı.

“SES KAYITLARINI DİNLEDİM”

İmamoğlu buradaki konuşmasında ‘Lütfen uzlaşın’ diye halka seslenerek “Allah korusun, bir deprem olduğunda, canımızdan hiçbir şey değerli değildir. Bazı sitelerde bunu görüyorum. 50 daireli bir yerde 8-19-15 kişinin inatçı tavırları yüzünden bazı yapıların dönüşmesi olamıyor. Bazı siyasi simsarlar bazı işlerin olmasını engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Benim yaşadığım ve bildiğim örnekleri var. Dolayısıyla bu konuda herkese görev düşüyor. Siyasi simsarlığın şu an bile nasıl devam ettiğini biliyorum, ses kayıtlarını dinledim. Dönüşüm yaptığımız için milletimiz bana oy versin diye bir talebim yok, benim insanımın burnu kanamasın. Bu iş oy meselesi değil” dedi.

“EKONOMİMİZ İYİ OLSUN ELLERİM ÇATLAYANA KADAR ALKIŞLAMAZSAM NAMERDİM”

Demirdeki artışın yüzde 62 olduğuna ve ürünlerin ithal olduğuna dikkat çeken İmamoğlu “Bazen diyorlar ya inşaat sektörü yerli bir sektör, artsın büyüsün yok kardeşim yüzde 80’i ithal ürünlerden oluşan bir sektördür. Dövize bağlı bir ekonomik sisteminin içerisindeyiz. Dövizin bizi nasıl alabora ettiğini birkaç aydır yaşıyoruz. Doların 17’ye çıktığına mı üzülelim 13’e indiğine mi sevinelim? Böyle bir ekonomi anlayışı olmaz. Tabii ki ekonomimiz iyi olsun, ekonomimiz iyi olsun ellerim çatlayana kadar bugünkü iktidarı alkışlamazsam namerdim. Çünkü bizim insanımız ekmeğini kazandıkça mutlu olur. Türk liramızın bu şekilde alabora olması kıymetsizleşmesi 84 milyon insanımızın hiçbirini mutlu etmez.” diye konuştu.

İmamoğlu’ndan ‘Ben ekonomistim’ diyen Erdoğan’a teklif