İmamoğlu, şehitlikteki tepkiyle ilgili konuştu: Şov yapmaya gayret gösterdi

18 Mart 2021 Perşembe

İBB Başkanı İmamoğlu, Edirnekapı Şehitliği’nde şehit yakını olduğunu ileri sürün bir kişinin kendisine yönelik tepkisiyle ilgili konuştu. İmamoğlu, “Benimle, milli duygular üzerinden kimse bu tarz bir ilişkiye girmeye kalkmasın” dedi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Edirnekapı Şehitliği’nde düzenlenen törende, gazi yakını olduğunu söyleyen bir kişi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tepki gösterdi.

Zeytinburnu’ndaki açılış sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu’na şehitlikteki tepki soruldu.

“BAĞIRARAK ŞOV YAPMAYA GAYRET GÖSTERDİ”

İmamoğlu, “Hiçbir tatsızlık olmadı. Ben yüzlerce şehit yakını, gazi yakınıyla kucaklaştım, dertleştim. Acılarımızı paylaştık. Bir vatandaşın bence münasebetsiz bir girişimi oldu. Zira ben kendisine önce konuşmak istiyorum dediğinde, ‘konuşalım bekleyin’ diye cevap verdim. Sonra orada bağırarak şov yapmaya gayret gösterdi. Yani yapacak bir şey yok. Kimdir bilmiyorum, bakılır. Ama ben orada yüzlerce şehit ailesiyle gazi ailemizle gazilerimizle kucaklaştım, dertleştim. Benimle bu dini duygular üzerinden kimse bu tarz bir ilişkiye girmeye kalkmasın” diye açıklama yaptı.

NE OLMUŞTU?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile sabah saatlerinde katıldığı Edirnekapı Şehitliği’ndeki tören sırasında bir kişinin tepkisiyle karşılaşmıştı. Şehit yakını olduğunu öne süren kişi, İmamoğlu’na, “Burası Pervin Buldan ile birlikte çiçek ektiğin hatıra ormanı değil başkan” diye seslendi. İmamoğlu ise, “Hadsizlik yapıyorsun, şov yapıyorsun, gazi öyle olmaz” şeklinde karşılık vermişti.

Benzer Haberler