İmamoğlu: Seçime kadar 150 günde 150 proje değil 300 günde 300 proje

Yayın tarihi: 18 Ocak 2023 Çarşamba 4:50 pm - Güncelleme: 18 Ocak 2023 Çarşamba 4:51 pm

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB)’ne bağlı KİPTAŞ’ın konut projesinde kura çekimi gerçekleştirildi. İBB Başkanı İmamoğlu, “Seçime kadar 150 günde 150 proje değil 300 günde 300 proje” diyerek yeni hedeflerini duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ’ın örnek konut projesi ‘Tuzla Aydınlık Evler’de hak sahiplerinin daireleri, CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Yüksel Taşkın ile CHP’li büyükşehir belediye başkanlarının da katıldığı kura çekimiyle belirlendi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada, Sefaköy-Beylikdüzü Metro Hattı izin hazırlanan projenin 2023 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yatırım Programı’na alınmamasına tepki gösterdi.

İmamoğlu, 150 günde 150 proje hedeflerine ulaştıklarını ve bunu geliştirdiklerini söyleyerek bu projeyi 300 günde 300 proje olarak geliştirdiklerini söyledi. İmamoğlu yeni hedeflerini ” ‘Mayıs ayının sonuna kadar gelin biz, 300 yüz günde 300 projeyi İstanbullularla buluşturalım’ dedik” ifadeleriyle duyurdu.

İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanlığı Yatırım Programı’na tepki: Takdiri kamuoyunun vicdanına sunarız

“ENTERESAN BİR ANLAYIŞLA HAREKET EDİYORLAR”

İmamoğlu konuşmasında ayrıca şunları söyledi:

“O kadar enteresan bir anlayışla hareket ediyorlar ki şimdi bir insanın içinde haset varsa, kıskançlık varsa; bir insanın içine kötülük girmişse görevini yapmasına nasıl engel oluyor biliyor musunuz? Normalde yani o imzayı atmalı, onu o listeye koymalı. Eli titriyor, imzayı atmıyor. Bu insanların aklı gitmiş. Dertleri hizmet değil. Dertleri, insanlar hizmetle buluşsun değil. Yatıyorlar, kalkıyorlar; ‘Aman bu CHP’li belediyeler, Millet İttifakı’nın belediyeleri iş yapmasın’. Allah size akıl versin. Çok dua ettim. Allah size akıl versin. Tekrar dua ediyorum; Allah sizin iftiralarınızdan, kötü emellerinizden, bize hizmet etmek isteyen güzel insanları ve milletimizi sizden korusun.

“BİZİ HİZMETTEN HİLEYLE ŞİKEYLE ALIKOYMAYA ÇALIŞACAKLAR”

Tabii bundan sonra da hizmetten bizi alıkoymaya çalışacaklar. Hileyle, şikeyle alıkoymaya gayret edecekler. Bana ya da diğer belediye başkanı arkadaşlarıma, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne değil, milli iradeye karşı hile yapmaya gayret edecekler. Millet aleyhine şike yapma gayreti içerisinde olacaklar ki bizi durdurabilsinler. ‘İstediğimiz soruşturmayı açarız, istediğimiz kararı aldırırız’ diye düşünen bu hilecilere, bu şikecilere, milletin iradesine karşı darbe yapma girişiminizi boşa çıkaracağımızı buradan tekrar söylüyorum. Hevesleri kursaklarında kalacak. Çünkü sizler, kıymetli vatandaşlarımız demokrasiye, adalete sahip çıktıkça hevesleri kursaklarında kalacak. Biz, icraat yapmaya, yatırım yapmaya, hizmet etmeye devam edeceğiz.

“MİLLETİ YOK SAYANI MİLLET DE YOK SAYAR”

Projeleri milletimizin lehine, milletimizin çıkarına, asla bir avuç insanın değil, milletimizin çıkarına harekete geçirmeye ve hizmete geçirmeye devam edeceğiz. Her bitirdiğimiz iş, milletimizin o güçlü sesini yansıtacak. Bu sesi duymazdan gelenin, milletin gönlünde yeri olmaz. Bunu buradan tekrar duyuruyorum. Haddinizi bilin. Milletin sesini duymadan, milletin gönlünde yer alamazsınız. Sizi uyarıyorum; milleti yok sayanı millet de yok sayar. Tarih, bunu defalarca yazmıştır.

“PROJEDE EMEĞİ GEÇEN HEREKESE TEBRİKLERİMİ SUNUYORUM”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Bu projede emeği geçen herkese, emekçilerinden idare edenlerine kadar, karar verenlere kadar çok tebriklerimi sunuyorum. Yine buraya güvenip katılan ailelerimizden de şunu istiyorum; inşallah Cenabı Allah, o kurayı çekerken hangisi beğendiyse onu çıkmayı nasip etsin diyorum. Sağlıklı, hayırlı, huzurlu bir ömür diliyorum” dedi.