İmamoğlu’ndan ‘nasıl olduysa yanlışlıkla görevi aldı’ diyen Erdoğan’a yanıt!

Yayın tarihi: 27 Şubat 2024 Salı 4:11 pm - Güncelleme: 27 Şubat 2024 Salı 4:53 pm

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kendisini “Bu şahıs nasıl olduysa yanlışlıkla bu görevi aldı” diye hedef alan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Güngören mitinginde yanıt verdi. İmamoğlu, “Keşke ders almış olsaydın. 806 bin oy farkı olunca Sayın Cumhurbaşkanı 3 gün ortadan kayboldu. 31 Mart’tan sonra 2 hafta Külliye’den çıkamaz herhalde” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve CHP’nin Adayı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler öncesinde çalışmalarına devam ediyor.

Bugün İstanbul’un Güngören ilçesinde vatandaşla buluşan İmamoğlu, AKP’li rakibi Murat Kurum’u ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirdi.

İmamoğlu, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı’ndaki açılış töreninde yaşanan ‘davetiye’ polemiğiyle ilgili bir kez daha iktidarı eleştirdi. Rakibi Kurum’a ‘acemi aday’ diye seslenen İmamoğlu, “Ortada bir davetiye var. Davetiye ateş topuna döndü, elini dokunan yanıyor. Kim etti, ortada davet eden yok. Açıkçası bu komik duruma düşmelerine bir yanıyla üzülüyorum. Açık söyleyeyim bu acemi adaya İstanbul adaylığa birkaç beden büyük geldi” dedi.

Kendisine “Bu şahıs nasıl olduysa yanlışlıkla bu görevi aldı” diyen AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da yanıt veren İmamoğlu, “Keşke ders almış olsaydın. 806 bin oy farkı olunca Sayın Cumhurbaşkanı 3 gün ortadan kayboldu. Bu 31 Mart’tan sonra ne olacak biliyor musunuz? En az 2 hafta göremeyeceğiz onu” dedi.

İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“İstanbul’da bir süredir ilginç bir seçim süreci yaşıyoruz. Bir bölümüyle bizi şaşırtıyor, bir bölümüyle şaşırtmıyor. ‘Polemikten uzak’ duracağım dedi. Ben ona ‘acemi aday’ diyorum, kusura bakmasın. Acemi aday bazen yüzümüzde acı da olsa bir tebessüm bırakmıyor değil. Ben de sevindim proje konuşacağız diye. Acemi aday sevincimi yarıda bıraktı, biraz su kaynattı. Polemikleriyle gündeme geldi. Gitti proje, geldi polemik. 40 kere tekrarlanmış 5 yıldır bana yapıştırılmaya çalışılan laflarla polemik üzerinden bana sataşmaya gayret etti.”

“İSTANBUL ‘ACEMİ ADAY’A BİRKAÇ BEDEN BÜYÜK GELDİ”

“İşleri güçleri polemik. Olsun dedik, ‘biz polemiği anlarız, dinleriz, cevabını veririz’ dedik. Bir gün çıktı, bir davetiye var ortada. Davet aşağı, davet yukarı… Bizim kültürümüzde, ahlakımızda davet etmek, davet edilmek güzel şey değil midir? Davet edene Allah razı olsun dersiniz. Davete icabet de bizim kültürümüzde ahlakımızda vardır. Vay efendim ‘davet edilmedi’, ‘yok aslında not gönderildi’. Ortada bir davetiye var. Davetiye ateş topuna döndü, elini dokunan yanıyor. Kim etti, ortada davet eden yok. Açıkçası bu komik duruma düşmelerine bir yanıyla üzülüyorum. Açık söyleyeyim bu acemi adaya İstanbul adaylığa birkaç beden büyük geldi. Bunu anlatıyorum çünkü bu acemiliğini resmetmek zorundayım ki siz de bunu görün, anlayın. Vatandaşımız da görsün anlasın. Gerçekten kötü bir sınav veriyor. Keşke projeleri konuşsa biz de dinlesek.”

“ALLAH SÖYLETİYOR”

“Tabii yapamayacağı işleri vadetme konusunda maharet gösteriyor, o ayrı. İki konuda doğruyu söyledi. Bir tanesi yüzde 87 Ekrem İmamoğlu projelerini yaptı dedi. Hatırlıyorsunuz değil mi? Bir doğrusu oydu. Bir de dedi ki ‘İstanbul deprem bölgesine koştu yetişti’ dedi. Dilim sürçtü diyor ama Allah konuşturuyor Allah.”

Cumhurbaşkanı dün doğum gününde benim için ‘Bu şahıs nasıl olduysa yanlışlıkla bu görevi aldı’ dedi. Ben? Kendi seçim kazandığında onun adı ‘milli irade’ değil mi? Ben seçim kazandığımda ne hikmetse birden adı yanlışlık oldu. Yanlışlık koyduğu ifade aslında bize başka bir mesaj veriyor. Erdoğan’ın demokrasi anlayışı tam da bu. Kendi kazanırsa ‘demokrasi, milli irade’. Başkası kazanırsa ‘yanlışlık’.

“6 MAYIS’TA MİLLİ İRADEYE DARBE YAPTILAR”

Ülkemizde 15 Temmuz 2016 gecesi hain bir grup tanklarla, tüfeklerle milli iradeye el koymak istedi. 252 vatandaşımızı kaybettik. Şehitlerimizi buradan rahmetle, minnetle anıyorum. Ne yazık ki canları yitirdik. Onların direnciyle milletimiz milli iradeye darbe yapılmasına karşı durdu. Bak ben size bir şey söyleyeyim mi: Darbe sadece tankla tüfekle olmaz. Darbe, iktidara hakim gücün Anayasal kurumları etkisi altına almasıyla da olur. 6 Mayıs 2019’u hatırlayın. İstanbul’da milli iradeye karşı adı konulmamış bir darbe yapılmıştır. Seçimi iptal ettiler seçimi! ‘Sandıklarda 700 tane terörist var’ dediler. Peki ne oldu sonunda? Kimse ceza almadı, kimse. Hani terörist? Yani ne yaptılar? Sırf bir seçimi başkası kazandı diye yalan konuştular, seçimi iptal ettirdiler. Milletin demokrasiyle olan bağını koparmak istediler. ‘Oy çaldılar’ dediler. Dava bitti oy çalan kimse yok. Bize demokrasi nutukları atan o beyefendi, ‘Sen 13 bin oyla İstanbul seçimini kazanacağını mı zannetin’ dediler. 13 bin oyu beğenmedi. ‘Çaldılar ifadesi hukuki değil ama siyasi bir ifadedir’ dedi. Güle oynaya milli iradeye darbe yaptılar. 15 Temmuz’da millet darbeye karşı nasıl durduysa, 23 Haziran’da da 806 bin oy fark atarak demokrasiye sahip çıktılar. İşin özü bu.”

“ERDOĞAN KEŞKE DERS ALSAYDI”

Keşke ders almış olsaydın. 806 bin oy farkı olunca Sayın Cumhurbaşkanı 3 gün ortadan kayboldu. Bu 31 Mart’tan sonra ne olacak biliyor musunuz? En az 2 hafta göremeyeceğiz onu. Herhalde 2 hafta külliyeden çıkmaz. Çünkü bu milet yanlışlıkla denilen o tarz cinliklerine artık uyandı. Bu millet tecrübe kazandı. Sizin oyunlarınıza karşı bu millet bağışıklık kazandı. Bu millete yeni oyunlar kurma fikrini aklınızdan çıkarın kardeşim. Bu millet size bu fırsatı vermeyecek. Çıkın er meydanında bizimle mertçe güreşin. Ya kardeşim millet kimi seçerse ondan sonra işine baksın, işini ondan sorsun. Kim seçilirse el üstünde tutulur. Tamam genel seçim yapıldı seçildin, işine bak.

İstanbul, İBB, Ekrem İmamoğlu, Erdoğan, AKP

Ekrem İmamoğlu’ndan MÜSİAD’a ziyaret

Kaynak: TELE1