Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

İmamoğlu ‘Kapanma şart!’ demişti, Koca’dan ‘İstanbul’daki artış kontrol altında’ açıklaması geldi

Sağlık Bakanı Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İstanbul’da artış kontrol altına alındı” dedi.

Türkiye’deki vakaların yüzde 40’ının İstanbul’da olduğuna sık sık dikkat çeken ve İstanbul’daki vaka artışı konusunda uyarılarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Çabalarımızın sonuç vermeye, artış kontrol altında” dedi.

Bakan Fahrettin Koca, İstanbul’daki sağlık yöneticileriyle yapılan değerlendirmede, “çabaların sonuç vermeye başladığını” söyledi.

Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Koca, “Artan test sayıları, filyasyon hızı, sağlık çalışanlarının yoğun emeği ve tedbirlere gösterilen uyumla daha iyi bir noktadayız. Artış kontrol altında. Süreç hepimize bağlı” dedi.

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU, “BU ŞEHİR ÜÇ HAFTA TAMAMEN KAPATILMALI”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise konuşmasında danışma kurulunun raporuna göre İstanbul’un üç hafta süreyle kapanmasının şart olduğunu belirtti.

İmamoğlu, ‘‘Sağlıkçılarımızın nasıl zor bir görev yaptıklarını bizzat yaşadım. Sağlıkçılarımız muazzam şekilde işlerine sadıklar. Bu durumun Cumhuriyet döneminin değerli tıp ilmine kattığı değerli eğitimcilerin ortaya kattıkları değerli ürünlerden olduğunu düşünüyorum. Covid ile büyük bir mücadele veriyoruz. Tabipler odamızın ifade ettiği gibi süreç çok ağır gidiyor ve maalesef kayıplarımız var. Bu kentin bizim danışma kurulumuza göre üç hafta kapanmasının ve sonrasında kademeli bir şekilde toplumsal hayata dönüşün şart olduğunu ifade etmemiz gerekiyor. Bir belediye başkanının kapanma kararı almalıyız demesi zor bir şeydir fakat ben bunu demekle mesulüm’’ dedi.

İmamoğlu uyarısını yineledi: ‘Bu şehrin üç hafta kapanması şart’

loading...