İmamoğlu için üretilen sahte Mason diplomasının sahibi ortaya çıktı!

Yayın tarihi: 10 Eylül 2019 Salı 11:25 pm - Güncelleme: 11 Eylül 2019 Çarşamba 1:43 am

Ekrem İmamoğlu’nun fotoğrafları ile oynanarak sahte ‘masonluk’ belgesi hazırlandı. İmamoğlu’nun seçim kampanyası sorumlusu Necati Özkan’ın gündeme taşıdığı belge ile İmamoğlu Mason ilan edilmek istendi. İmamoğlu’na ilişkin sahte belgelerin gündeme gelmesinin ardından ‘Mason diplomasının’ sahibi Hürol Taşdelen diplomanın aslını paylaşarak açıklamada bulundu.

Mason diploması diye gündeme gelen belgenin gerçek sahibi Hürol Taşdelen açıklamasında, ”Sayın Ekrem İmamoğlu ‘nun mason diploması diye sanal ortamlarda dolaştırılan mason üstad diploması sahtedir ve aslı bana ait…” ifadesini kullandı.

Böyle kara propaganda görülmedi! İmamoğlu’nu faceapp’ta gençleştirip, adına sahte belge düzenlediler!

Hürol Taşdelen’in yazılı açıklaması şöyle:

”Sayın Ekrem İmamoğlu ‘nun mason diploması diye sanal ortamlarda dolaştırılan mason üstad diploması sahtedir ve aslı bana ait olup, aşağıda asılını yayımlıyorum.

Bu alçak iftira için benim mason diplomamı fotoşop yapan trollerin kara cahil ve zeka yoksunu oldukları o kadar açık ki;

Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası (HKEMBL) bünyesinde olan Şafak Muh. Locası, Ankara ‘da 2001 tarihinde kurulmuştur.

2001 tarihinde kurulmuş bir locada, bir kişi 1995 tarihinde Üstad derecesini alması mümkün olabilir mi? 1995 ‘de daha Şafak locası ortada bile yok.

Mason yaşadığı şehirde bir locaya üye olur. Sn. İmamoğlu Ankara ‘da hiçbir zaman yaşamamışken, İstanbul ‘da onlarca mason locası varken, Ankara da 2001 ‘de kurulmuş bir locaya üye olamaz.

Ortada dolaştırılan diplomanın aslı bana aittir ve aylar önce bana ait sanal ortamımda yayımladım. Oradan kopyalayıp, sahtekarlık yapmışlar. Mason diploması üzerinde fotoğraf yoktur ayrıca.

Benim diplomamın sayısına bakarsanız, sayısını bile değiştirmeyi akıl edememişler.

Tüm belgeleri aşağıda sunuyorum.

Kamuoyunun bilgisine sunarım.”

Diplomanın aslı:

Hürol taşdelen

Ekrem İmamoğlu adına düzenlenmiş hali:

Şafak locası kuruluş beratı:

şafak locası