İmamoğlu çocuklarla buluştu: Kankalarım geldi

Yayın tarihi: 19 Nisan 2023 Çarşamba 1:18 pm - Güncelleme: 19 Nisan 2023 Çarşamba 1:18 pm

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu, ‘Yuvamız İstanbul’ kreşlerinde okul öncesi eğitimi alan çocukları ve aileleri ile buluştu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezi’ndeki çocuklar ve aileleriyle Miniaturk’te iftarda bir araya geldi. İftar öncesi İBB iştiraki Kültür A.Ş. ve ModelPort iş birliğinde hazırlanan İstanbul Tarihi Yarımada Model Sergisi’ni gezen İmamoğlu’na eşi Dilek İmamoğlu ve oğulları Semih İmamoğlu da eşlik etti.

İmamoğlu’nun iftar sırasında çocuklar ile olan diyaloğu dikkat çekti.

İmamoğlu’nda birlik beraberlik mesajları verildi

İmamoğlu, şunları söyledi:

“En zevkli buluşmalarımdan, en keyifli iftarlarımızdan birisi” diyerek söze başlayan İmamoğlu, ‘Çocuklar yemeği sevdiniz mi’, ‘Yuvamız İstanbul’u seviyor muyuz’, ‘Yenilerini de açalım mı’, ‘Beni de seviyor musunuz’ sorularının hepsine ‘evet’ yanıtını aldı. İmamoğlu, “Ben de sizi çok seviyorum. Hepinizi çok seviyorum” karşılığını verdi. Yuvamız İstanbul’da güzel arkadaşlıklar kurulduğunu gözlemlediğini söyleyen İmamoğlu, “İnşallah bunun sayısını arttıracağız. İstanbul’un her semtinde kreşimiz olsun istiyoruz. İlk hedefimiz 150’ye ulaşmak. Çocuklarımızı hayata eşit başlattığımız zaman bu memleket çok daha büyük işlere imza atacak. Hiçbir çocuğumuzun geride kalmasını asla istemiyoruz” dedi.