Ekrem İmamoğlu: Bana bunu yapmayacaktınız

3 Ocak 2022 Pazartesi

İptal edilen İstanbul seçimleriyle ilgili konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “O sırada Sultanbeyli’de bir iftardaydım. Arabaya bindiğimde içimdeki hissi Allah biliyor. Bana bunu yapmayacaktınız” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sunay Akın’ın Youtube kanalında ‘İşte O Çocuk’ programının konuğu oldu. İstanbul Oyuncak Müzesi’nde yapılan sohbette İmamoğlu, çocukluğu, gençliği ve kariyeri üzerine konuştu, iptal edilen İstanbul seçimlerine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İstanbul seçimlerinin iptal edildiği 6 Mayıs 2019’a ilişkin konuşan İmamoğlu, “O dönemde milyonlarca insanın sesi olduğunu düşünüyorum. Burada taraf olanları söylemiyorum. Benden yana düşünmeyenlerin bile aslında sesi oldum. Çünkü adaleti savundum. Ülkenin iyiliğini savundum” dedi.

İBB teftişi ters tepen Soylu yine mağdura yattı: 8 aydır beni takip ediyorlar

“BANA BUNU YAPMAYACAKTINIZ”

İmamoğlu, şöyle devam etti: “Seçim iptal olursa ne olur diyen arkadaşlara ‘Fark atarız. Ama ben bunu ülkeme yakıştıramıyorum. Olmamalı’ dedim. İptal ettiklerinde Sultanbeyli’de bir iftar sofrasındaydım. Arabaya bindiğimde Allah içimdeki hissi biliyor. Bana bunu yapmayacaktınız. O kadar kararlılık doğurdu bende. 1 saati aşan bir zaman dilimiyle Beylikdüzü’nde Yaşam Vadisi’ne gidip millete duygularımı aktardım. Bence toplum adına da hem ilk seçimdeki ‘hak yemem ve hakkımı yedirtmem’ mesajım, hem o 6 Mayıs’taki topluma her şeyin çok güzel olacağını ifade eden konuşmam çok önemli iki andı diye düşünüyorum. Hem milyonlarca İstanbullunun hem de Türkiye’deki milyonlarca vatandaşın sesi olduğumu düşünüyorum.”

Soylu’dan ‘İBB’ye teftiş’e ilişkin açıklama!

“HİÇ KAVGA ETMEDİM”

Çocukluğunu da anlatan İmamoğlu, hiç kavga etmediğini belirterek, “Hiç kimseye tokat atmadım. Aynı zamanda yemedim. Kavganın içinde oldum ama ya ayıran, ya uzlaştırandım. Mahallede bir araya getiren, uydurma lig kuran, organizasyon yapan biriydim” diye konuştu.

MHP İBB’ye teftişi ‘yerinde’ buldu: Çabalar beyhude

Benzer Haberler