İmamdan asker ve polislere: Şehadeti göze alamayan godoş…

3 Mart 2020 Salı

İmamdan asker ve polislere: Şehadeti göze alamayan godoş…

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde imamlık yapan Ali Metin Özyurt, asker ve polislere yönelik, “Asker veya polis olun diye kimse kafanıza silah dayamıyor. Şehadeti göze alamayan godoş anasının dizinin dibinden ayrılmasın. Bırakın ucuz ajitasyonları” dedi. Tepki çeken sözleri sonrası gözaltına alınan imam Özyurt, ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Delemenler Mahallesi Güzle Camii imamı Ali Metin Özyurt, hayatını kaybeden askerlerle ilgili yapılan bir paylaşımın altına yazdığı yorumda kullandığı ifadeler nedeniyle gözaltına alındı.

Odatv’den Hülya Kılınç’ın haberine göre, İmam Özyurt ilk yorumunda “Asker veya polis olun diye kimse kafanıza silah dayamıyor. Şehadeti göze alamayan godoş anasının dizinin dibinden ayrılmasın. Bırakın ucuz ajitasyonları” ifadesini kullandı.

Bir vatandaşın yaptığı “Kimse zorlamıyor, kimi sevdasından, kimi çaresizlikten gidiyor hocam bunu hepimiz çok iyi biliyoruz” yorumuna cevap veren Özyurt, “Rızk sadece askeriye ve polislikte değil. Maaşın cazibesine kapılıp asker veya polis olmayacaksın. Din, vatan, millet sevdan yoksa bu mesleği seçmeyeceksin. Para için seçtiysen de zırlamayacaksın. Devletin şehit ve gazilere gösterdiği ayrıcalığı başka devletler göstermiyor” dedi.

GÖZALTINA ALINIP, SERBEST BIRAKILDI

İmam Özyurt, kullandığı bu ifadelerin ardından önce gözaltına alındı, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Benzer Haberler