İmam, müezzini darp etti: AKP ile arası iyi, olayın üstü kapatılıyor

30 Mayıs 2021 Pazar

İmam, müezzini darp etti: AKP ile arası iyi, olayın üstü kapatılıyor

Amasya’da bulunan Bayazid Paşa Camii imamı Beytullah Savaş, aynı camide müezzin olarak çalışan Yavuz Selim Albayrak’ı caminin içinde öldüresiye darp etti. Savaş’ın AKP’ile olan ilişkisi sebebiyle olayın üstünün kapatıldığı iddia edildi.

Amasya merkezde bulunan Bayazid Paşa Camii’ne sürgün gelen, Büyükağa Medresesi’nde hafızlık yapan imam Savaş’ın camide durmadığı özel işleriyle ilgilendiği ve kavganın da bu yüzden çıktığı öne sürüldü. Darp edilen müezzin, imam hakkında şikâyetçi oldu. Müezzini öldüresiye darp eden ve Diyanet TV’de “Gençlerle camide” isimli programa da konuk olarak katıldığı belirtilen imam Savaş hakkında adli ve idari soruşturma açıldı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre olay, Amasya Valiliği’ne M.Ş. ismiyle gönderilen “ihbar” e-postasının sosyal medyada yer alması ile ortaya çıktı. İhbarda olayın müftülük tarafından örtbas edilmeye çalışıldığı belirtilerek “Savaş’ın AK Parti teşkilatı ile arası çok iyiymiş. Maalesef herkes bunu bildiği için konuyu kapatmaya çalışıyor. Caminin güvenlik kameralarından da anlaşılacağı gibi Beytullah Savaş, imam hatiplik görevinden çok özel işleriyle uğraşmaktadır. Cami cemaati de bundan çok şikâyetçidir. Çoğu zaman izin almadan görevini terk etmektedir. Müftülük de buna göz yummaktadır. Lütfen bu olay da daha öncekiler gibi üstü kapatılmasın” ifadeleri kullanıldı.

Diyanet-Sen Amasya Şubesi Başkanı Mehmet Topal ise olayın kamuoyunda ve sosyal medyada duyulması üzerine yaptığı yazılı açıklamada iki ismi evlerinde ziyaret edip geçmiş olsun dilediklerini ve nasihat verdiklerini söyledi.

Ayasofya’da Atatürk’e lanet okuyan imama tepki yağdı!

Taksim Camii açıldı, Erdoğan Gezi’yi hedef aldı!

 

 

Benzer Haberler