Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

İmam koronavirüse yakalandı! Cemaat karantinaya alındı

Kütahya’da bir cami imamının COVİD-19 testinin pozitif çıkmasının ardından camiye düzenli olarak gelen cemaat karantinaya alındı.

Kütahya’nın Emet ilçesinde bir cami imamının yeni tip koronavirüse (COVİD-19) yakalanmasının ardından düzenli olarak camiye gelen cemaat tedbir amaçlı karantinaya alındı.

Emet ilçesinde Kuyupınar Camii imamı hafızlık okulunda geçici görevlendirilince, bir başka caminin müezzini Emet Müftülüğü tarafından Kuyupınar Cami imamlığına vekalet etti. Vekalet eden müezzin Ömer E. koronavirüs şüphesiyle tedavi altına alındı. Testleri pozitif çıkan imamın görev yaptığı camiye sürekli olarak gelen vatandaşlar tedbir karantinasına alındı.

Emet Sağlık ekipleri tarafından Kuyupınar Camii’nde cemaatle namazlara katılan ilk etapta 3 kişi görev yerlerinden karantinaya alırken, ilçede cami cemaatine yönelik filyasyon çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

“CEMAAT OLUŞTURARAK NAMAZ KILDIK”

Olaya ilişkin bir açıklamada Emet AKP Eski İlçe Başkanı Ali Mor, caminin evinin yanında bulunması nedeniyle namazlarını cemaatle birlikte kıldığını belirtti. Mor şöyle konuştu:

“Camide cemaat oluşturarak namaz kıldık. Daha sonra rahatsızlanan imamımızın Korona virüs olduğunu öğrendik. Sağlık ekipleri evimize gelerek bizlerin 14 gün karantinaya alındığını belirttiler. Bu tür toplantı, cemaat katılımlarında vatandaşlarımızın sosyal mesafe ve maske gibi kurallara uyarak kendilerini korumaları konusunda uyarıyorum. Çok ciddiye alınacak bir durum. Camimizin de yeni bir izolasyondan geçmesini talep ediyoruz. Bu süreçte sağlık korunmayla elde edilebilecek bir durum. Ummadığınız yerde, ummadığınız kişiden hastalığı kapabilirsiniz. Lütfen dikkat edelim.”

Öte yandan cami Emet belediyesi emekçileri tarafından dezenfekte edildi.

loading...