İllere yazı gönderdildi! Öğretmenlere ‘tek tip’ kıyafet dayatması

Yayın tarihi: 26 Ağustos 2023 Cumartesi 10:17 am - Güncelleme: 26 Ağustos 2023 Cumartesi 10:17 am

Okullara ‘manevi danışman’ adı altında imam, vaiz ve müezzin görevlendirilmesini ilkokula kadar indiren, karma eğitimi hedef alan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin şimdi de öğretmenleri ‘tek tip’ giydirmek istiyor. Tekin öğretmenlerin beyaz önlük giymesi için valilikleri göreve çağırdı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni eğitim öğretim yılında hayata geçecek uygulamaları duyurdu.

Okulların açılmasına kısa süre kala yeni eğitim öğretim yılıyla ilgili bilgi veren Bakan Tekin okullarda öğretmenlerin beyaz önlük giymesi için uygulamanın hayata geçeceğini bildirdi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre öğretmenler, mesleki temsil ve öğrencilere rol model olmaları bakımından önlük giymeye teşvik edilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023-2024 eğitim öğretim yılına ilişkin illere yazı gönderdi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre öğretmenler, mesleki temsil ve öğrencilere rol model olmaları bakımından önlük giymeye teşvik edilecek. Göreve yeni başlayan öğretmenler için başta barınma ihtiyacı olmak üzere tedbirler alınacak.

‘ÖĞRETMENE YAKIŞIR ŞEKİLDE GİYİNMESİ AÇISINDAN…’

Cumhuriyet’ten Merve Kılıç’ın aktardığına göre öğretmenlerin okulda Beyaz Önlük giymeleri konusunda valiliklerin gerekeni yapmasını isteyen Bakan Tekin, “Bir başka husus öğretmenler odası toplantılarında da dile getirilen öğretmen arkadaşlarımızın okullarda, bir eğitimciye, bir öğretmene yakışır şekilde giyinmesi açısından beyaz önlük uygulamasının yine valiliklerimizce tespit edilmesini arzu ediyoruz, bunu da genelgemizde zikrettik” diye konuştu.

Liselerde sınıf tekrarı geri geliyor