İlkokul öğrencisini tehdit eden öğretmene ödül gibi ceza

2 Aralık 2021 Perşembe

İlkokul öğrencisini tehdit eden öğretmene ödül gibi ceza

Konya’da ilkokul öğrencisini tehdit öğretmen Ayşe I.’nın görev yeri değiştirilerek başka bir okula gönderilmesine, maaş kesintisiyle hizmet içi eğitim alması kararı verildi.

Konya’nın Selçuklu ilçesindeki bir ilkokulda cep telefonu kamerasıyla kaydedilen görüntüler tepki çekmişti. 1’inci sınıfa başlayan A.Ç., okulun 2’nci günü sınıfa uyum sağlayamayıp, ağlayarak annesini istedi. Bunun üzerine sınıf öğretmeni Ayşe I., A.Ç.’ye “Terbiyesiz” diyerek bağırdı. A.Ç.’nin “İstemiyorum seni, ben annemi istiyorum” diyerek ağlamaya devam etmesi üzerine Ayşe I., “Ağla ağla, seni disipline yollayacağım, haberin olsun. Müdür bey de seni cezalandırsın. Ulan sizi bana sayıyla mı verdiler?” dedi.

Görüntülerin basında yer almasının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Ayşe I. hakkında idari soruşturma başlatıldı. Olayla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı da müfettiş görevlendirdi. Bu sırada öğretmen Ayşe I., 10 gün rapor aldı. Raporun bitmesiyle müfettişler, öğretmenin ifadesine başvurdu. Bu sırada Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, soruşturmanın tamamlanmasına kadar tedbir amaçlı Ayşe I.’yı başka okula evde eğitim öğretmeni olarak görevlendirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı, müfettişlerin soruşturması sonucu Ayşe I. hakkında kararını verdi. Öğretmen Ayşe I.’nın görev yeri değiştirilirken başka okula gönderilmesine, maaş kesintisi ile hizmet içi eğitim alması yönünde karar verildi.

Benzer Haberler