İlerlemiş yaşından dolayı serbest bırakıldı: İlk işi cinayet işlemek oldu

21 Temmuz 2019 Pazar

İlerlemiş yaşından dolayı serbest bırakıldı: İlk işi cinayet işlemek oldu

1979’da eşini bıçaklayarak öldürmekten 30 yıl hapis cezası alan ABD’li Albert Flick, “Yaşlılığından dolayı bir daha cinayet işleyemez’ kararıyla 77 yaşında serbest bırakıldı. Flick, çıkar çıkmaz bir kadını daha öldürdü.

ABD’de yaşından dolayı bir daha cinayet işleyemeyeceği düşünülen 77 yaşındaki Albert Flick, bir kişiyi daha öldürdü.

Flick, 1979’da eşini bıçaklayarak öldürmekten 30 yıl hapis cezası almıştı. İyi halden dolayı 2000 yılında serbest bırakılan Flick 7 yıl sonra o dönemki kız arkadaşını çatalla öldürme girişiminde bulunduğu için tekrar hapse girdi.

2010 yılında hapisten çıktıktan sonra başka bir kadına saldırmakta suçlu bulunan Flick’e serbest kaldığında 72 yaşında olacağı ve “cinayet işleme kapasitesinin olmayacağı” gerekçesiyle yaklaşık 4 yıllık bir hapis cezası vermişti. Fakat bu gerekçelerle serbest bırakılan Flick’in bir kadını daha öldürdüğü ortaya çıktı.

Flick’in 15 Temmuz 2018’de evsiz bir kadın olan Kimberly Dobbie’yi gündüz vakti ikiz çocuklarının önünde öldürdüğü ortaya çıktı. Maine eyaletindeki Lewiston şehrinde yaşanan olayda Flick’in 11 yaşındaki ikizlerin önünde Dobbie’yi 11 kez bıçakladığına kanaat getirildi.

Flick ile ilgili mahkeme kararı 9 Ağustos’taki duruşmada açıklanacak. Flick’in en az 25 yıl hapis cezasına çarptırılması bekleniyor.

Benzer Haberler