İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden skandal istek: Mini etekli öğretmenlerin bilgisini verin

15 Ekim 2020 Perşembe

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden skandal istek: Mini etekli öğretmenlerin bilgisini verin

Mersin Barosu Başkanı Avukat Bilgin Yeşilboğaz’ın kendisine ait sosyal medya hesabından paylaştığı bir olay tartışmalara neden oldu.

Mersin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir okulun müdürlüğüne gönderilen resmi yazıda, velilerin CİMER’e şikayette bulunduğu ifade edildi. Okul müdürüne gönderilen yazıda; dekolteli ve mini etekli öğretmenler şikayet edilirken, söz konusu iddiaların incelenip, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bilgi verilmesi istendi.

MEB’in öğretmenlere dağıttığı kitapçıktaki skandal çizimler hakkında soruşturma

Mersin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

“Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi üzerinden müdürlüğümüze yönlendirilen başvuruda velisi bazı bayan öğretmenlerin ‘dekolteninde dekoltesi giyim tarzları olduğu, mini etekli öğretmenlerin ergenlik çağındaki öğrencilerin karşısında nasıl bir eğitim verebildiği, yarınlarımızın geleceği erkek ve kız öğrencilerimiz öğretmenlerimiz örnek aldığı’ ile ilgili iddiaların gizlilik esaslarına riayet edilerek incelenmesi ve en geç 16.10.2020 Cuma günü mesai bitimine kadar müdürlüğümüze bilgi verilmesi hususunda;

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim”

Söz konusu yazı tartışma yaratırken, Bilgin Yeşilboğaz da olayı, “Eğitimi hallettiniz sıra öğretmenlerin giyim kuşamları ile ilgili soruşturmaya mı geldi? Başka işiniz yok mu” notuyla duyurdu.

EBA’da Osmanlı armalı öğretmen

İşte o paylaşım ve o yazı:

Benzer Haberler