İl Milli Eğitim Müdürlüğü: Kafasına poşet geçirilen kişi öğretmen değil

Yayın tarihi: 29 Mart 2022 Salı 9:12 am - Güncelleme: 29 Mart 2022 Salı 9:12 am

Sosyal medyada paylaşılan “dersinden kaldığı öğretmenin kafasına poşet geçiren öğrencinin” görüntüleri tepki toplamıştı. Paylaşılan görüntülerin tepki çekmesi üzerine il milli eğitim müdürlüğü açıklama yaptı. Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, görüntülerdeki kişinin öğretmen değil öğrenci olduğunu kaydedip konuya ilişkin soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Liseli bir öğrencinin dersinden kaldığı öğretmeninin başına poşet geçirdiği iddia edilen görüntüler büyük tepki toplamıştı. Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden konuyla ilgili açıklama geldi. Görüntülerdeki kişinin öğretmen değil öğrenci olduğu, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

“VİDEODAKİ ÖĞRETMEN DEĞİL”

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili basın açıklaması paylaştı. Açıklamada, tepki çeken olayın, öğrenciler arasındaki şakalaşma olduğunu açıkladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimizdeki bir lisemizde kayda alındığı bilgisine ulaşılan ve sosyal medyada ‘Öğrenci sınıfa giren öğretmenin başına poşet geçirdi’ başlığı ile yayımlanan video hakkında inceleme/soruşturma başlatılmıştır. Yapılan ilk incelemede haberde bahsedildiği gibi video kaydındaki kişinin öğretmen olmadığı, olayın iki öğrenci arasında şaka amaçlı geçtiği belirlenmiştir. Habere konu videonun ders saati dışında, öğle arası çekildiği ve üçüncü şahıslar tarafından sosyal medya uygulamalarında yayımlandığı tespit edilmiştir”

Dersinden kaldığı öğretmeninin kafasına poşet geçirdi