Cezaların ardı arkası kesilmiyor! İktidarın sopası RTÜK’ten TELE1’e bir ceza daha

16 Eylül 2020 Çarşamba

Geçtiğimiz hafta TELE1 ekranlarını karartarak skandala imza atan RTÜK vatandaşlardan gelen tepkilere rağmen muhalif kanallara ceza vermeye devam ediyor. Forum Haftasonu Programı’nda, Mine Kırıkkanat’ın sözlerinden dolayı RTÜK en üst sınırdan para cezası verdi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), TELE 1’in “Forum Hafta Sonu” programının konuğu Mine Kırıkkanat’ın  sözleri nedeniyle kanalımız TELE1’e idari para cezası verdi..

Ceza verilen diğer kanallar arasında ise, Haber Global, Meltem TV, Fox Tv ve TELE1 yer alıyor. RTÜK verdiği cezalarla, yine faturayı muhalif kanallara kesti.

RTÜK’ten Selçuk Tepeli’ye ilk ceza

RTÜK tarafında  şu açıklama yapıldı “TELE 1’in “Forum Hafta Sonu” programının konuğu Mine Kırıkkanat’ın “… dolayısıyla AKP bir buçuk kuşakla birlikte milyonlarca ne yazık ki eğitilmiş cahil yarattı.”, “… sözselbelleği olan ondan da her şey uçan bir seçmen kitlesi, özenle yetiştirdikleri, cehalete eğittikleri seçmen kitlesi” “Yani zaten yetiştirdikleri cahil seçmenlere mikrofon tutulduğunda CHP’yi iktidar sananlar var. Anlatabiliyor muyum?” cümlelerinin yasada yer alan “Irk renk, dil, din, tabiiyet, cinsiyet, engellilik, siyasî ve felsefî düşünce, mezhep ve benzeri nedenlerle ayrımcılık yapan ve bireyleri aşağılayan yayınları içeremez ve teşvik edemez” ilkesini ihlal ettiği gerekçesiyle Tele 1’e idari para cezası müeyyidesi uyguladı.”

Benzer Haberler