Yandaş yazar Ersoy Dede, Haluk Levent’i hedef göstermişti… Haluk Levent’ten özür diledi!

9 Eylül 2019 Pazartesi

Yandaş yazar Ersoy Dede, Haluk Levent’i hedef göstermişti… Haluk Levent’ten özür diledi!

İktidara yakın Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, Haluk Levent’in Diyarbakır’daki ailelere destek vermeyeceğini öne sürerek hedef gösterdikten sonra Levent’ten özür diledi.

Ünlü sanatçı Haluk Levent, KHK mağdurları için konser verdi. Sosyal medyadan gelen HDP’nin Diyarbakır il binası önünde oturma eylemi yapan ailelere desteğe gitmediği yönündeki eleşirilere karşılık ise Levent “Her saniye Diyarbakır anneleri ile karşıma çıkıp beni PKK’lı FETÖ’cü ilan ediyorlar. Ben en başından bu sorunu devlet çözer dedim. Ama Diyarbakır’a gideceğimi de söyledim o anaları kucaklayacağım dedim. Ama hedef’e beni koydular bir kere.. Her dakika her saniye saldırıyorlar!” sözleriyle yanıt verdi.

 

Haluk Levent’ten Diyarbakır açıklaması: Ağır baskı altındayım

Hükumete yakın Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, Haluk Levent’i hedefe koyan isimlerden biri…

Ersoy Dede, Haluk Levent’in Diyarbakır’daki ailelere destek vermeyeceğini öne sürüp “tanı” diye hedef göstermişti.

“BU NASIL BİR KİN”

Haluk Levent ise Dede’ye “Evet Ersoy tanısınlar da tanımasına bu nasıl bir kin?  Bu nasıl bir öfke! Bülent Arınç maaşını bağışlamıştı KHK lılara.. Ben o beraat almış , takipsizlik almış garibanlara gideceğim için Fetöcü mü oluyorum ? Tarih hepimizi yazacak sevgili kardeşim . Çok üzüldüm” mesajıyla karşılık vermişti.

Günboyu’nun haberine göre; Ersoy Dede, daha sonra Haluk Levent’i hedefe koyan mesajını silip şu özür mesajını yayımladı:

“Haluk Levent hakkında dozu fazla kaçırdık.. Öğrendim ki ilk günden beri Diyarbakırlı annelerle temastaymış. Oraya gitmek için acele etmemesi de kendi tasarrufu değilmiş.. Yetkililer, provokasyon ihtimaline karşı ‘biraz bekle’ demişler.. @haluklevent Özür dilerim.”

İşte o mesajlar:

 

Benzer Haberler