İktidar adına olumlu sonuçlar çıkaran anket şirketinde bile AKP’nin oyları eriyor…

10 Ağustos 2020 Pazartesi

İktidar adına olumlu sonuçlar çıkaran anket şirketinde bile AKP’nin oyları eriyor…

AKP’ye yakın olduğu söylenen ORC Araştırma şirketinin son üç anketi arasında gözle görünür değişiklikler dikkat çekti. İşte ORC son seçim anketi…

ORC Araştırmanın son iki anketi arasındaki sonuçlar dikkat çekti. 13 Mayıs’ta yaptığı anket sonuçlarında AKP’nin oyu yüzde 38,4 iken yeni partilerden DEVA yüzde 1 Gelecek Partisi ise yüzde 1,9 çıkmıştı. CHP yüzde 25,6 MHP yüzde 14,1 HDP, 10,3 İYİ Parti ise yüzde 6,4 oranında çıktı.

AKP adına olumlu sonuçlar çıkaran araştırma şirketinden dikkat çeken anket

TEMMUZ ANKETİNDE AKP OY KAYBETTİ

AKP’ye yakın olduğu söylenen ORC Araştırma’nın son anketinde ise AKP’nin oyu yüzde 37,3’e MHP’nin de yüzde 13’e gerilerken yeni partilerden DEVA’nın oyu yüzde 2,6’ya çıkması dikkat çekti. Son anket sonuçlarına göre ise CHP yüzde 26,2 HDP 10,4 İYİ Parti 6,8 oy oranına sahip oldu. Gelecek Partisi’nin ise oyu 1,7’ye geriledi.

AĞUSTOS AYI ANKETİNDE OY KAYBI DEVAM EDİYOR

İktidar adına olumlu sonuçlar çıkaran ORC Anket Şirketi AKP’nin oyu yüzde 36,6’ya gerilerken yeni partilerden DEVA’nın oyu yüzde 2,3 oldu. Son anket sonuçlarına göre ise CHP yüzde 25,9 HDP 9,6 İYİ Parti 8,1 oy oranına sahip oldu. Gelecek Partisi’nin ise oyu 1,6’ya geriledi.

İŞTE MAYIS ANKETİ

İŞTE TEMMUZ AYI ANKETİ

İŞTE AĞUSTOS AYI ANKET SONUCU

31 MART SEÇİMİNDE DE BİNALİ YILDIRIM’I ÖNDE GÖSTERMİŞLERDİ

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde de şu anda İBB Başkanı olan Ekrem İmamoğlu’nun oyunu Binali Yıldırım’dan daha düşük gösteren anketler açıklamışlardı. Ekrem İmamoğlu Binali Yıldırım’ı hem 31 Mart’ta hemde 23 Haziran’da iki defa yendi.

Benzer Haberler