İkranur’un babası: Konuşmasın diye öldürülmüş olabilir

2 Temmuz 2020 Perşembe

İkranur’un babası: Konuşmasın diye öldürülmüş olabilir

Giresun’un Bulancak ilçesinde kaybolan ve 4 gün sonra cansız bedeni dere kenarında bulunan 7 yaşındaki İkranur Tirsi’nin babası, “İkranur konuşacağı için öldürülmüş olabilir” dedi.

Giresun’un Bulancak ilçesinde cumartesi akşamı evinin yakınındaki bahçede otlayan büyükbaş hayvanlara bakmaya giden ve bir daha haber alınamayan 7 yaşındaki İkranur Tirsi’nin cansız bedenine dere kenarında ulaşılmıştı.

Dört gündür haber alınamayan 7 yaşındaki İkranur’dan acı haber

Dere yatağında ölü bulunan 7 yaşındaki İkranur’un otopsisi açıklandı

Boğularak öldürüldüğü belirtilen İkranur’un su debisinin düşük olduğu derede çocuğun nasıl boğulduğu soru işareti yaratmıştı. Ön otopsi raporuna göre çocukta herhangi bir cinsel istismar bulgusuna rastlanmamıştı.

İkranur’un babası Serdar Tirsi ve babannesi Nihal Tirsi Müge Anlı’nın televizyon programında yaptığı çarpıcı açıklamada, İkranur’un görmemesi gereken bir şeyi gördüğü için öldürülmüş olabileceğini söyledi.

Eskişehir’de kaybolan 10 yaşındaki Yusuf’tan kahreden haber!

‘KONUŞMASIN DİYE ÖLDÜRÜLDÜ’

Baba Serdar Tirsi, dere uzak olduğu için İkranur’un oraya gidemeyeceğini düşündüklerini, bu yüzden dereye bakılmadığını söyledi. Baba Tirsi, “Dere aranmadı da derenin yanından biz geçtik. Emniyet personeli ve akrabalarımla da geçtik ama biz bir şey görmedik. Derenin üst tarafları arandı dereye en son girildi” diye konuştu. Acılı baba, “İkranur konuşabiliyor sonuçta anlatabilir, konuşmasın diye öldürüldü” ifadelerini kullandı.

Tirsi, çocuğun görmemesi gereken bir şeyi gördüğünü söyledi ve “Bir yanlış yapıldı, İkranur bunu gördü ve öldürüldü” dedi. Baba Tirsi, “İkranur konuşacağı için öldürülmüş olabilir” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Babaanne Nihal Tirsi de İkranur’un cansız bedeninin bulunduğu bölgeye kendinin inme şansı olmadığını, yetişkinlerin bile tek başına inemeyeceklerini ifade etti.

Benzer Haberler