İkizdere’de Erdoğan’a protesto: Biz halkız

Yayın tarihi: 4 Eylül 2021 Cumartesi 11:34 am - Güncelleme: 2 Ağustos 2022 Salı 9:51 am

Rize İkizdere’de dün yol açılışına katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konvoyunun geçtiği güzergah üzerinde bir grup protestoda bulundu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan memleketi Rize’yi ziyaretinde protesto edildi. Dün ‘İyidere-İkizdere Yolu ve Tünelleri Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, İşkencedere Vadisi’ne Cengiz İnşaat tarafından yapılan ve bölge halkının tepkisiyle karşılaşan taş ocağına sahip çıkan Erdoğan, ”Türkiye’nin değişik yerlerinden ne kadar sol varsa, komünist varsa, alıp buraya geliyorlar. Neymiş bizim önümüzü kesecekler. Siz bu milletin önünü kesemezsiniz. Kesemeyeceksiniz. Bu tesisleri yapacağız. Bu yolları yapacağız. Sizin gücünüz bunların önünü kesmeye yetmez” demişti.

GECE YARISI PROTESTO: ‘DİRENE DİRENE KAZANACAĞIZ’

Erdoğan, İkizdere’deki temasları sonrası dün gece dönüş yoluna çıktı. Gerçek Gündem’den Serhat Yılmaz’ın haberine göre, yüzlerce araçtan oluşan konvoyla Rize’ye dönmek için yola çıkan Erdoğan yolda İkizderelilerin protestosu ile karşılaştı. Yağmur altında bekleyen İkizdereliler, “Biz halkız”, “Direne direne kazanacağız” sloganları atarak Erdoğan’ın sözlerine tepki gösterdi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, İkizdere direnişini hedef aldı