‘İki kızım da Erdoğan aşığı’ diyen engelli vatandaş: 650 TL ile geçiniyorum

16 Aralık 2021 Perşembe

Kahramanmaraş’ta esnaf ziyareti yapan Meral Akşener’in engelli bir vatandaşla arasında geçen diyalog dikkat çekti. Engelli kartını Akşener’e gösterdikten sonra iki kızının da ‘Erdoğan aşığı’ olduğunu söyleyen yurttaş, “650 milyon (650 TL) maaşımla Allah’ıma binlerce şükürler olsun geçinip gidiyorum” dedi. Akşener ise “650 lirayla harika bir hayat yaşıyormuşsun. Ne kadar güzel. Sen buna devam et” yanıtını verdi.

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde giden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yüzde 80 engelli olan vatandaş ile sohbet etti. Engelli kartını gösteren vatandaş, şu ifadeleri kullandı;

“Ben 650 milyon aylık engelli maaşı alıyorum. Hoş geldiniz, sefa geldiniz, ayağınıza sağlık. Ben bir propaganda yapmıyorum. Allah’a çok şükür 2 tane de kızım var. Erdoğan aşığı… Hiç şeyi yok. Maskemi de takmadım ki tanısınlar. 650 milyon maaşımla Allah’ıma binlerce şükürler olsun geçinip gidiyorum. Ben 47 yaşındayım, bundan 20 yıl önceki Türkiye’nin halini biliyorum… Allah’a çok şükürler olsun, verdiği nimetlere şükürler olsun, hamdolsun ki bugünlerdeyiz. Biz bugünlere daha kötü günlerden geldik”

“Size sadece bir sorum var; bu askerlerimize kurşun sıkan, askerlerimize müdahale eden bir vatandaşımızı siz kol kola girip de, HDP ile CHP ile askerlerimize kurşun sıkan askerlerle yürüyorsunuz, bu bizi çok üzüyor. Bu yolda yürümeseniz de gerçekten sade, dimdik, tertemiz bir yolda yürüseniz daha iyi olmaz mı? Saygımız sonsuz. Seçmenimize de, İYİ Parti’ye de saygımız sonsuz”

Akşener ise yurttaşa “650 lirayla harika bir hayat yaşıyormuşsun. Ne kadar güzel. Sen buna devam et” şeklinde yanıt verdi.

Nevşin Mengü’den New York Times’a: Neyin artistliğini yapıyorsun

Benzer Haberler