İki kez soyduğu apartmanda, fotoğrafının olduğu ‘hırsız var’ afişlerini yırttı

23 Şubat 2022 Çarşamba

İki kez soyduğu apartmanda, fotoğrafının olduğu ‘hırsız var’ afişlerini yırttı

Beylikdüzü’nde, hırsızlık için girdiği apartmanın önünde, üzerinde kendi fotoğrafları olan “Hırsız var” yazılı afişleri gören kişi, arkadaşları ile beraber kağıtları yırttı.

Olay, 12 Şubat Cumartesi günü öğle saatlerinde Beylikdüzü Yakuplu Mahallesi’nde bulunan apartmanda gerçekleşti. Bir kişi telefonla konuşarak girdiği apartmanda, dairelerin önünde bulunan ayakkabıları poşete doldurdu. Hırsız aynı rahatlıkla çıkarken, ayakkabıların gittiğini gören apartman sakinleri durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, yaptıkları kamera incelemesinde şüphelinin M.P. olduğunu belirledi. Şüpheliyi yakalamak için çalışma başlatıldı.

BİR HAFTA SONRA TEKRAR AYNI APARTMANI SOYDU

Aradan geçen bir haftanın ardından tekrar apartmana gelen M.P., bu sefer de apartmanın bodrum katında bulunan dükkandaki, elektrikli scooterı çaldı. Apartman sakinleri, M.P.’den tekrar şikayetçi oldu.

Aynı kişinin üst üste yaptığı hırsızlıktan bıkan apartman sakinleri, güvenlik kamerası üzerinden aldıkları M.P.’nin fotoğrafını, altına yazdıkları “Hırsız var” yazılı kağıt ile sokaktaki ağaçlara asmaya başladı. Yaptığı son hırsızlıktan bir gün sonra arkadaşları ile apartmanın önüne gelen M.P., üzerinde kendi fotoğrafıyla beraber, “Hırsız var” yazılı kağıtları yırtıp, yere attı. Hırsızlık ve kağıtları yırtıp attığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. M.P. polis ekiplerinin yaptığı adres tespitinin ardından yakalanarak polis merkezine götürüldü. Şüphelinin benzer suçlardan sabıka kaydının olduğu öğrenildi.

“TOPLAM 7 BİN LİRALIK AYAKKABI ÇALIYOR”

Yaşanan hırsızlığı anlatan Berdan Kalkan, “12 Şubat’ta binaya giriyor. Çıkıyor, ondan sonra poşetini alıp, geliyor. 9-10 tane ayakkabı çalıyor. Toplam 7 bin liralık ayakkabı çalıyor. Biz ilk hırsızlıktan sonra gitti sanıyorduk. Bir hafta sonra bahçe kapısından dükkana giriyor. Yaklaşık 12 dakika kilitle uğraşıyor. Kilidi çıkaramayınca yine gidiyor. Eline kesici bir alet alıp, geliyor. Kilidi kesip, scooter ile beraber gidiyor” dedi.

“İLANLARI YIRTIP YERE ATIYOR”

Kalkan, “Biz, adamın kamera görüntüsünden çektiğimiz fotoğraflarını koyduğumuz el ilanlarını astık. Beni 5-10 kişi aradı. Bu adam sonra ki gün yakalandı. Şu an polis merkezinde. İlanları astığımız sonraki gün, geliyorlar. Ağaca olanları iyi bantladığımız için onlarla uğraşmamışlar. Duvardakileri elleri ile alıp yırtıyor, yere atıyor” şeklinde konuştu.

Beylikdüzü’nde bir anne 4 yaşındaki oğlunu öldürdü!

Benzer Haberler