İki iş insanının katili 17 yıl sonra yakalandı

6 Ocak 2022 Perşembe

İki iş insanının katili 17 yıl sonra yakalandı

İzmit’te öldürülen iş insanları Hasan Hallaç ile Süleyman Acar cinayetlerinin şüphelisi Namık E., 17 yıl sonra yakalandı. Namık E., ifadesinde cinayeti 2 yıl önce ölen T.O. ile birlikte işlediklerini itiraf etti.

İzmit’te 15 Aralık 2005’te iş insanları Yusuf Hallaç ve Süleyman Acar’ın cesetleri bulundu. Tabanca ile vurularak öldürülen Hallaç ve Acar’ın o dönem yapılan çalışmalarda katillerine ulaşılamadı. Dosya, 16 yıl sonra yeniden açıldı.

Dosyayı inceleyen Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri 4 şüpheli tespit etti. Şüphelilerden T.O.’nun 2020 yılında hayatını kaybettiği belirlendi. Kocaeli, Uşak ve Düzce’de yapılan eş zamanlı operasyonlarla 3 kişi gözaltına alındı. Gözaltına altındaki şüpheliler, ifadelerinin alınmasının ardından savcılığın talimatıyla serbest bırakıldı.

Uşak’ta yakalanan Namık E. ise ifadesinde Hasan Hallaç ve Süleyman Acar’ı, T.O. ile birlikte öldürdüklerini itiraf etti. Hallaç ve Acar ile ticari anlaşmazlık yaşadıkları için cinayetleri işlediklerini belirten Namık E., iş insanlarını öldürdükten sonra üzerlerinde bulunan yüklü miktarda parayı ve kullandıkları kiralık aracı alıp, kaçtıklarını söyledi. Aracı İstanbul’da terk ettiklerini belirten Namık E., sonrasında yıllarca saklandığını söyledi.

Namık E.’nin cinayetin işlendiği yıllarda FETÖ üyesi olduğu belirtildi. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında gözaltına alınan Namık E.’nin, 1 yıl cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakıldığı anlaşıldı. Emniyette işlemleri tamamlanan Namık E. bugün adliyeye sevk edildi.

Benzer Haberler