İki dakikada sonuç veren koronavirüs testi onaylandı!

31 Mart 2020 Salı

İki dakikada sonuç veren koronavirüs testi onaylandı!

ABD’de Bodysphere isimli şirketin geliştirdiği ve 2 dakikada sonuç veren koronavirüs test kitinin onaylandığı bildirildi. Öte yandan CNN’de sunuculuk yapan ve New York Valisi’nin kardeşi olan Chris Cuomo koronavirüse yakalandı

ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), 2 dakikada sonuç veren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testine onay verdi.

FDA’dan yapılan açıklamada, Los Angeles merkezli Bodysphere isimli şirketin geliştirdiği ve 2 dakikada sonuç veren Kovid-19 test kitinin onaylandığı bildirildi.

Açıklamada, söz konusu testin sadece sağlık yetkilileri tarafından yapılabileceği belirtildi.

Bodysphere’den yapılan açıklamada da şirketin, testleri salgının en yoğun görüldüğü bölgelere göndermek için federal ve yerel yönetimlerle iş birliği içinde olduğu vurgulandı.

NEW YORK VALİSİ’NİN KARDEŞİ CNN SUNUCUSU DA KORONAVİRÜSE YAKALANDI

Öte yandan, ABD’nin en büyük basın kuruluşlarından CNN’de sunuculuk yapan ve New York Valisi Andrew Cuomo’nun kardeşi olan Chris Cuomo da koronavirüse yakalandı.

Twitter hesabından koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyuran Cuomo, son günlerde ateş, titreme ve nefes darlığı gibi belirtileri olduğunu kaydetti.

ABD’deki koronavirüs salgınının merkezi konumundaki New York’ta yaşayan Cuomo, kendisini evinin bodrumunda karantinaya aldığını belirtti.

Johns Hopkins Üniversitesinin paylaştığı son verilere göre, ABD’de 164 bin 610 koronavirüs vakası bulunurken, 3 bin 170 kişi de virüs nedeniyle yaşamını kaybetti.

Benzer Haberler