II. Elizabeth’i ölen Sovyet lideri sandılar, sosyal medya yıkıldı

Yayın tarihi: 26 Ekim 2022 Çarşamba 9:33 pm - Güncelleme: 27 Ekim 2022 Perşembe 1:25 am

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Sovyetler Birliği’nin son lideri Gorbaçov ile ilgili bir soru soruldu. Gorbaçov ile 2. Elizabeth’i karıştıran yarışmacı, sosyal medyada gündem oldu.

Yıllardır binlerce kişi tarafından izlenen Kim Milyoner Olmak İster yarışması, sorulan soru ve yarışmacıların verdiği cevaplarla gündem olmaya devam ediyor. Kim Milyoner Olmak İster’de, geçen günlerde hayatını kaybeden, Sovyetler Birliği’nin son lideri Mihail Gorbaçov soruldu.

Kim Milyoner Olmak İster’de 14 yıllık rekor kırıldı

Sorulan soru “Geçtiğimiz günlerde vefat eden, Sovyetler Birliği’nin son lideri kimdir?” şeklindeydi. “Geçtiğimiz günlerde 2. Elizabeth öldü fakat Sovyetler Birliği dediği için aklımı karıştırdı” yarışmacı, 2. Elizabeth ile Mihail Gorbaçov şıkları arasında kaldı. Yarışmacı daha sonra seyirci jokerini kullandı.

Seyirci Kraliçe II. Elizabeth yanıtını verirken, yarışmacı ise seyircinin verdiği yanıta güvenmeyerek “yarı yarıya joker” hakkını kullandı. Joker hakları ile doğru yanıtını bulan yarışmacı 7 bin 500 TL’lik soruyu bildi. O anlar sosyal medyada tartışma yarattı.