İhbar edilmişti, hayatını kaybetti

24 Temmuz 2019 Çarşamba

İhbar edilmişti, hayatını kaybetti

Samsun, İlkadım’da pazarcılık yapan Hacı Ali Bahar (24), arkadaşlarıyla birlikte metruk binada aldığı uyuşturucu yüzünden hayatını kaybetti. Cenazede “Uyuşturucuya hayır” pankartı açan aile, yetkililere önlemleri artırması çağrısında bulundu.

Yaşananları Akşam’a anlatan anne şunları kaydetti:

‘ÜZGÜNÜM BÖYLE OLMASINI İSTEMEZDİM AMA OĞLUN ZORLA İSTİYORDU’

“Oğluma uyuşturucuyu satan zehir taciri bir de utanmadan cenazeye geldi. Yakasına yapıştık ‘Üzgünüm böyle olmasını istemezdim ama kendisi zorla istiyordu’ cevabını verdi. Oğlumun ölümüne sebep olan cellat, pişkin pişkin böyle konuşuyordu. Ben anneyim benim yüreğim yandı canım gitti kanım gitti parçam gitti. Çok mücadele ettim, çok durdurmak istedim. Çocuklarımızın beyinlerini yıkıyorlar. Bu çocuklara önce bedavadan veriyorlar ‘Sen adamsın, sen özgürsün’ diye beyinlerini yıkıyorlar. Devlet diğer çocukların yok olmasına izin vermesin. Biz çocuklarımızı kaybettik başkaları kaybetmesin. İlkadım’da uyuşturucu kullanımında çok büyük artış var. İlkadım’a rehabilitasyon merkezi açılsın.”

‘OĞLUMU VE YEĞENİMİ BİZZAT İHBAR ETTİM’

Hacı Ali Bahar’ın dayısı Bedir Bahar ise yeğenini kurtaramadığı için yaşadığı üzüntüyü anlattı: “İlkadım’da bütün sokaklarda bu sıkıntı var. Yeğenimi ve oğlumu arkadaş çevresi zehre bulaştırdı. Bir baba evladının hapis yatmasını ister mi? Ben kendi oğlumu, yeğenimi uyuşturucu kullanıyorlar diye ihbar ettim. ‘Bu illetten uzak olsunlar cezaevinde yaşasınlar’ diye… Ama yeğenimi kurtaramadık. Gençlerimizi, geleceğimizi yitiriyoruz.”

Benzer Haberler