İddialar doğru mu çıktı? Yandaş Sabah yazarından ‘çocuk yapmayanlar vergisi’ önerisi

14 Ocak 2020 Salı

İddialar doğru mu çıktı? Yandaş Sabah yazarından ‘çocuk yapmayanlar vergisi’ önerisi

Bir süredir sosyal medyada evlenmeyenler için ek vergi çıkacağı iddia edilmişti. Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel, dünkü yazısında çocuk yapmayanlar için ek vergi önerisinde bulundu.

Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel, dünkü yazısında çocuk yapmayanlara, “Ayda bir Avrupa’ya git, en güzel restoranlardan Instagram’a fotoğraf koy, akşam eve gidince de battaniyeni üzerine çek, kedini sev ve dijital platformdan dizi izle! Oh ne güzel!” diyerek tepki gösterdi. Tezel, “Çocuk sahibi olanlar sistemin devamı için özveride bulunuyorsa, bekarlar da bunun karşılığını vermeli. Kazancı iyi olan ama buna rağmen çocuk dünyaya getirmeyen bekârlardan daha çok vergi alınsın” önerisinde bulundu.

‘AKP’den yeni yasa teklifi’ haberi sosyal medyayı karıştırdı: ‘Evde kalma vergisi getiriliyor!’

Tezel’in önerisi sosyal medyada tepkilere neden oldu. Bazı sosyal medya kullanıcıları, “Tebrikler Mevlüt Tezel, (her kimse) anca bu kadar cahilce saçmalanırdı gerçekten, tebrik ediyorum” derken, bazıları da, “Bu nasıl kafa yahu, hangi galaksiden bu?” eleştirisinde bulundu.

“B.K KONUŞMA VERGİSİ”

Eski CHP Milletvekili Melda Onur ise tepki olarak “b.k konuşma vergisi” önerdi.

Melda Onur, Twitter’da “Şunlara b.k konuşma vergisi öneriyorum, çevresel ve gürültü kirliliği olarak” mesajını paylaştı.

İşte o mesaj:

Benzer Haberler