İddia: AKP Gençlik Kolları üyeleri Milas’ta gönüllülere saldırdı

6 Ağustos 2021 Cuma

Milas Ören’de kurulan Afet Koordinasyon Merkezi’nde gönüllü olarak yangınla mücadele edenlere, kendilerini ‘AKP İzmir Gençlik Kolları üyeleri’ olarak tanıtan 40 kişilik bir grup saldırdı.

Milas’ın Ören Mahallesi’nde kurulan Afet Koordinasyon Merkezi’nde yangınla mücadele eden gönüllülere, kendilerini ‘AK Parti İzmir Gençlik Kolları üyeleri’ olarak tanıtan yaklaşık 40 kişilik bir grup saldırdı. Saldırıya uğrayan bir gönüllü “Burayı provoke etmeye gelmişler” dedi.

Muğla’nın Milas ilçesinde günlerdir süren yangının Gökova Körfezi kıyısındaki Ören Mahallesi’ne yaklaşmasıyla, yerleşim yerinden dün gece tahliyeler başlamıştı.

İleri Haber‘e göre, belediyeye haber verilmeden yapılan tahliyeler sonrası mahallede kurulan Afet Koordinasyon Merkezi’nde gönüllü olarak çalışanlar da ayrılınca, koordinasyonda boşluk oluştu. Bu sabah yeniden koordinasyonun kurulmasıyla işler hale gelen merkeze, üzerlerinde “Ben cemreyim” yazan yeşil tişörtlerle bir grup genç geldi.

‘ARTİSTLİK YAPMAYIN’

Kendilerini ‘AK Parti İzmir Gençlik Kolları üyeleri’ olarak tanıtan kişiler, merkezdeki çalışmalara destek olmadı. Çadırdakilerin neden yardım etmedikleri sorusu ve neden hava desteği sağlanmadığı konuşmaları üzerine bu grubun sorumlusu olduğunu iddia eden birkaç kişi “Bu hükümet sizin de hükümetiniz. Artistlik yapmayın” gibi ifadelerle karşılık verdi. Gençlere, çadırdan uzaklaşmaları söylendi.

JANDARMA MÜDAHALE ETTİ

Bir süre sonra aralarından kadınları çıkararak, daha kalabalık halde yeniden çadıra gelen grup, buradaki gönüllülere saldırdı. Alana jandarma geldi.

Çadırda gönüllü olarak çalışan bir kişi ise “Burayı provoke etmeye gelmişler. Merkezin düzeni bozmak, kendi hakimiyetlerini kurmak istediler” dedi.

Benzer Haberler