İçişleri Bakanlığı’ndan 65 yaş genelgesi

25 Haziran 2020 Perşembe

İçişleri Bakanlığı’ndan 65 yaş genelgesi

İçişleri Bakanlığı’ndan valiliklere gönderilen genelgeye göre 65 yaş ve üzerindeki yurttaşlar izin belgesi alarak turizm amaçlı seyahat yapabilecek.

Genelgeye göre, 65 yaş ve üzerindeki yurttaşların “Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi” için sağlık kuruluşuna, valilik veya kaymakamlığa gitmesine gerek olmayacak.

İstanbul’un koronavirüs yoğunluk haritası güncellendi! İşte ilçe ilçe son durum

65 yaş ve üzeri kişiler, kendileriyle aynı durumdaki 1. derece yakınlarını da kapsayacak şekilde en fazla 6 kişi için izin belgesine başvurabilecek.

65 yaş ve üzerindekiler, “Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi”ni, otobüs, uçak, tren ve özel araçlarla yapılacak yolculuklarda kullanabilecek.

Sürü bağışıklığı mümkün mü? Bakan Koca, Türkiye’nin bağışıklık oranını açıkladı

Genelgeye göre;

-3 yıl içinde organ ve kemik iliği nakli olanlar, immün yetmezliği bulunanlar ve diyaliz hastaları seyahat izin belgesine başvuramayacak.

-65 yaş ve üzerindekilerin “Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi” için sağlık kuruluşuna, valilik veya kaymakamlığa gitmesine gerek olmayacak.

-Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi için “Alo 199 Vefa Sosyal Destek Hattı”ndan ya da e-Devlet üzerinden başvuru yapılabilecek.

-65 yaş ve üzeri kişiler, kendileriyle aynı durumdaki 1. derece yakınlarını da kapsayacak şekilde en fazla 6 kişi için izin belgesine başvurabilecek.

-65 yaş ve üzerindekiler, “Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi”ni, otobüs, uçak, tren ve özel araçlarla yapılacak yolculuklarda kullanabilecek.

Konya’da 97 fabrika çalışanı, zehirlenme şüphesiyle hastanelik oldu

İşten çıkarmalar yasak, kayyumlar hariç

Benzer Haberler