İçişleri Bakanı Soylu, Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı

11 Nisan 2022 Pazartesi

İçişleri Bakanı Soylu, Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Göç İdaresi‘nden randevu talep edeceğini açıklayan CHP lideri Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi, “Yine saçmalamış” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, kuruluş yıl dönümünü nedeniyle Göç İdaresi Başkanlığı heyetini kabul etti. Soylu, burada Göç İdaresi Başkanlığı’na gideceğini açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

Soylu, göçle ilgili “Bunu görmezden gelmek, Batılıların Suriye göçünde yaptığı gibi bunu bir sınır meselesi olarak görmek, hem insani değil hem de sosyolojinin, bilimin, gerçekleriyle tutarlı değil. Biz Türkiye olarak meseleye Anadolu’nun yüzyıllara dayanan göç tecrübesiyle bilimsel değerlendirmelerle ve en önemlisi medeniyetimizin yüksek vicdani ve merhametiyle baktık. Israrla ‘göçü yönetmek’ tabirini kullandık” dedi.

‘5,5 MİLYON YABANCIYA EV SAHİPLİĞİ YAPIYORUZ’

‘Göçle mücadele çalışmalarını’ anlatan Soylu, “Halihazırda ülkemizde 3,7 milyon geçici koruma altında Suriyeli var. Yaklaşık 1,4 milyon da çeşitli ülkelerden ikamet izniyle kalan insan var. 318 bin kişi de uluslararası koruma kapsamında bulunuyor. Dolayısıyla yaklaşık 5,5 milyon yabancıya ev sahipliği yapıyoruz” diye konuştu.

Soylu, 2016’dan bu zamana kadar 2,5 milyon kişinin Türkiye’ye girişinin engellendiğini belirterek, “Aynı periyotta yani 2016’dan beri ülke içinde yakalanan düzensiz göçmenlerin sayısı da 1,4 milyondur. Yani bu ülkenin kolluk birimleri ülkeye girmek üzereyken ve ülke içinde yaklaşık 4 milyon kaçak göçmene müdahale etmiştir” dedi.

‘ÖMRÜ SAÇMALAMAKLA DEVAM EDİYOR’

Göç İdaresi Başkanlığı’na gideceğini açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da yüklenen Soylu, şunları söyledi: “Kılıçdaroğlu her zamanki gibi saçmalamış yine. Ömrü saçmalamakla devam ediyor. O şöyle zannediyor; kendi SGK Genel Müdürlüğü’nü yaptığı gibi Göç İdaresi Başkanlığı idare ediyor. O eski Türkiye’deydi. Göç İdaresi Başkanı onun illegal bir şekilde SGK’ya taşıdığı ve bu toplumun bütün huzurunu bozacak adamlardan müteşekkil değil. O bir kere SGK Başkanlığı’nda bu ülkeye yaptığı ihanetlerin bedelini ödesin. Bu ülkeye her yaptığının bedelini ödesin. Kimleri oraya taşıdığının bedelini ödesin. Göç İdaresi tarihinin, Sahil Güvenlik tarihinin en büyük mücadelesini yapıyoruz ama ona da tabii kara çalma, iftira atma her zamanki karakterleridir.”

Kılıçdaroğlu’ndan Göç İdaresi’ne: Bu, şiirlerle romantize edilecek bir mesele değildir

Benzer Haberler