İçişleri Bakanı Soylu: Kılıçdaroğlu bunun hesabını verecek

5 Kasım 2021 Cuma

İçişleri Bakanı Soylu: Kılıçdaroğlu bunun hesabını verecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Irak ve Suriye’ye asker çıkarma tezkeresinin 2 yıl daha uzatılması oylamasına ‘hayır’ oyu veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Soylu, “Kılıçdaroğlu bunun hesabını verecek. Senin siyasi pazarlıkların, vereceğin rüşvetlerle birlikte bu ülkenin özgürlüğünün üzerine pazarlık yaptırmayız” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir Güvenlik Toplantısı için sabah saatlerinde İzmir’e geldi. İlk olarak Valilikte İzmir Güvenlik Toplantısı’na katılan Soylu, daha sonra MHP ve AKP İzmir İl Başkanlığını ziyaret etti.

“AK PARTİ KADROLARI BÜYÜK BİR DEVRİM GERÇEKLEŞTİRDİ”

Süleyman Soylu, AKP’nin Türkiye’ye büyük hizmetler gerçekleştirdiğini söyledi. Soylu şöyle konuştu:

“İzmir depreminin 1 yıl sonrasında deprem konutlarının, kentsel dönüşümle ilgili yapılan konutların ne noktaya geldiğini, insanımıza yakışır yapılan konutları görünce aklımdan bir film şeridi gibi eski Türkiye geçti. Bu ülkede köy yollarının karla kaplanmasıyla 6 ay ulaşılamadığını gördük. Bu ülkede bir deprem olduğu zaman vatandaşımız ‘Devlet nerede’ diyordu. Allah’a hamd olsun şu anda AK Parti kadrolarının kurduğu hükümet bu millet artık bu cümleyi dedirttirmedi. Bu kadrolar büyük bir devrim gerçekleştirdi. Hiçbirimizin hayal bile edemeyeceği büyük devrimlerin altına imza atıldı. Türkiye’yi düşürmeye çalışanlara, özgüveninin yitirmeye çalışanlara, Türkiye’ye ‘Siz yapamazsınız, siz beceremezsiniz’ diyenlere karşı AK Parti kadroları, elinin tersiyle tüm tehditleri itti ve ‘Biz yaparız, biz gerçekleştiririz’ diyen bir devrim gerçekleştirdi.

“MUHALEFETİ BECEREMİYORSUN, İKTİDARI NASIL BECERECEKSİN KILIÇDAROĞLU?”

“AK Parti ilk seçiminde yüzde 34 ol almıştı. Birçok seçimde Cumhuriyet Halk Partisi ile karşı karşıya geldik. CHP’nin bir tek yöneticisi çıksın desin ki ‘Biz araştırmalarda 25 puana ulaştık’. 20 yıldır hiçbir araştırmada 25 puanı göremiyorlar. 20 yıldır muhalefetteler, biz iktidardayız. Muhalefeti beceremiyorsun, iktidarı nasıl becereceksin Kılıçdaroğlu? Kılıçdaroğlu’na bir söz söyleyeyim de kulağına küpe olsun; o belediye başkanların var ya, bilesin onlar sadece senin kuyunu kazmıyorlar, milletin kuyusunu kazıyorlar. Onların yapamadıklarından dolayı 2023 yılında bu millet sana ayrı bir fatura kesecek, onu da bir tarafa koy. Cumhuriyet tarihinin en başarısız belediyeleriyle CHP karşı karşıya. Milletimiz her şeyi görüyor. Sandık günü gelecek. Biz Twitter’dan anlamayız, biz tweet atarak bu işleri gerçekleştirmeyiz. AK Parti tweet atmaz, atarsa bile iş yaparak atar, dedikodu yapıp atmaz.”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak ve Suriye’ye asker gönderme tezkeresinin 2 yıl uzatılması oylamasına ‘hayır’ oyu veren Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Soylu, şöyle devam etti:

“KILIÇDAROĞLU BUNUN HESABINI VERECEK”

“Kılıçdaroğlu bunun hesabını verecek. Milletin huzurunda da sandıkta da hesabını verecek. Ne istiyor yani? Afrin’den Türkiye’ye füze gelmesini mi istiyor? Kılıçdaroğlu ne istiyor? Alimallah, Cumhurbaşkanımız talimatı vermiştir ve terör kaynağından kurutulacaktır. Bu ülke bugün özgür ve hürse, şehitlerimizin sayesindedir. Bu ülkenin bağımsızlığının, hürriyetinin kahramanları şehitlerimizdir. Biz onları unutamayız. Sen kasetle geldin, bu ülkenin toprakları kanla sulandı. Senin siyasi pazarlıkların, vereceğin rüşvetlerle birlikte bu ülkenin özgürlüğünün üzerine pazarlık yaptırmayız.”

CHP tezkereye ‘hayır’ diyecek

Merdan Yanardağ AKP’nin yeni kaos planını bir bir anlattı

 

Benzer Haberler