İbrahim Toraman: İbrahim Üzülmez’in bana bireysel takıntısı vardı

22 Mart 2022 Salı

İbrahim Toraman: İbrahim Üzülmez’in bana bireysel takıntısı vardı

Beşiktaşlı İbrahim Toraman, geçmişte İbrahim Üzülmez‘le yaşadıklarına ilişkin konuştu, “İbrahim Üzülmez’in bana bireysel takıntısı vardı” dedi.

Beşiktaş ve Türk futbolunun önemli isimlerinden İbrahim Toraman, Cüneyt Özdemir YouTube kanalındaki ‘İyi Olan Kazansın’ programında Esma Toker ve Merve Dundar’a özel açıklamalarda bulundu. Toraman, geçmişte Beşiktaş’ta forma giydiği dönemde İbrahim Üzülmez ile arasında geçen olaya değinerek, şunları söyledi:

“Yıllar önce Beşiktaş’tayken İbrahim Üzülmez ile yaşadığımız olay, halen konuşuluyor. Bana hep soruluyor. Bu konuya burada tamamen açıklık getirmek isterim. Gerçekten şimdi bakınca çok saçma bir konu… Uzayıp gidiyor. Bu ufak ama büyütülen olayın zararını en çok ben gördüm. İkimiz de o dönem kaptandık. Aşil tendonu sakatlığım vardı. Kramponumu kesip, arkasına flaster bant takarak sahaya çıkıyordum. Şu anda basketbol oynayayım bir yerde mesela yürüyemiyorum. Ayakkabılarımı her zaman daha büyük giyiyorum. Doktor biliyordu, takımdaki herkes biliyordu. Ben de bu durumda sakatken, terlik giyebilirim. Sonuçta biz futbol takımıyız. Takım elbise ile gezmiyoruz.

‘O BİRİNCİ KAPTANDI AMA BENİM DAHA ÇOK AĞIRLIĞIM VARDI’

Bence o dönem, İbrahim Üzülmez’in bana bireysel bir takıntısı vardı. İbrahim Üzülmez birinci kaptandı ama benim takımda daha çok ağırlığım vardı. Yabancı oyuncular benimle konuşuyordu, gençler benimle daha iyi anlaşıyordu. Benim gözlemlerim bunlar tabii. İbrahim Üzülmez’in sakatlığımdan ötürü terlik giymeme o tepkiyi vermesine şaşırmıştım. Bence o olay, içinde biriktirdiği noktaların taşmasıydı. Hiç kabahatim olmadığını düşünüyorum. Mağdurum. O dönem futbol şubesinde başımızda olan menajer ile yönetim konuyu çözmek istemedi. Belki ikimizi de göndermek istiyorlardı. Olayları büyüttüler, çözmediler. Beni isteyen büyük takımlar vardı. Ancak süreç netleşmediği için o dönem hiçbiriyle görüşmeyi kabul etmedim.”

‘BARIŞTIK, SONRA BİR MAÇTA DURDUK YERE YUMRUK ATTI’

Kavga olayı sonrasında İbrahim Üzülmez ile 40 gün PAF takımda idman yaptıklarını söyleyen Toraman, “Sahada oturduk. PAF takım antrenörü de yanımıza gelmişti. ‘Toraman, ben özür diliyorum senden. Hatalıyım. Basın toplantısı yapalım’ dedi. ‘Lütfen’ diye rica etti. Ben de kırmadım, kabul ettim. Basın toplantısı yaptım. Bizi affettiler, şampiyon olduk. Sonra bize kaptanlığı tekrar verdiler. Ama galiba İbrahim Üzülmez’in içinde kaldı bu durum. İbrahim Üzülmez yönetimle anlaşmak istiyordu ve o sezon sonu kontratı bitiyordu. Anlaşma olmadı. Bir maçta Üzülmez kötü oynuyor, hiç gücü yoktu. Devre arasında ben ayakkabımı bağlarken gelip, ‘Sen mi bana küfür ettin’ diyerek yumruk attı. Ne yaparsınız o zaman siz? Düşünebiliyor musunuz? İnsan deliriyor artık o durumda. Sizin de ağzınızdan kötü sözler çıkabiliyor” diye konuştu.

‘TARAFTARIN ÖNÜNE BENİ ATTILAR, MAĞDUR İSE O…’

“Oradaki teknik adam da yardımcı antrenör de Türk ve yabancı oyuncular da olayı gördü” diyen İbrahim Toraman, “İbrahim Üzülmez bu noktada kendine mağduriyet rolü çıkardı. Hiçbir şey yok yaptığım ama taraftarın önüne ben atıldım. Çok gençtim o dönemde ve sustum, sessiz kaldım. Futbolumu oynamaya çalıştım ama bunun baskısını her zaman hissettim. Beni taraftarın önüne attığında bunlara inananlar da vardı, inanmayanlar da vardı. Takdiri insanlara bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

İbrahim Üzülmez’in acı günü

Benzer Haberler