İbrahim Tatlıses’in maaşı kesildi

3 Ağustos 2021 Salı

İbrahim Tatlıses’in maaşı kesildi

Maslak’ta 2011’de uğradığı silahlı saldırı sonrası 2017’de malulen emekli olan İbrahim Tatlıses yeniden ekranlara döndü, SGK maaşını kesti.

Sanatçı İbrahim Tatlıses, 2011 yılında Maslak’ta aracının içindeyken silahlı saldırıya uğramış ve mermi başına isabet etmişti. Ağır yaralanan Tatlıses, dünyanın çeşitli yerlerinde operasyon geçirmiş ve vücudunda hasarlar meydana gelmişti. Yıllarca çalışamayan Tatlıses, 2017 yılında malulen emekli olmuştu ancak sanatçının 4 yıldır aldığı maaş kesildi.

Sabah’ta yer alan habere göre, yıllarca ekranlardan uzak yaşayan Tatlıses, geçtiğimiz sene İbo Show ile ekran macerasına kaldığı yerden devam etmeye başladı. Programda ünlü isimleri ağırlayarak şarkı söyleyen Tatlıses’in yeniden çalışabildiğini gören SGK harekete geçti.

‘Çalışma gücü kaybı’ olarak geçen Malulen Emeklilik çerçevesinde 4 yıl boyunca maaş alan sanatçının bu hakkı geri alındı. SGK, İbo Show’un izleyiciyle buluşmasıyla ünlü türkücünün ‘yeniden çalışmaya’ başladığı gerekçesiyle maaş ödemesini kesti. Malulen emekli olan İbrahim Tatlıses, 3 bin 119 TL maaş alıyordu.

İbrahim Tatlıses’e suikast girişiminden önce gelen sır mektupla ilgili flaş gelişme

Benzer Haberler