İbrahim Haskoloğlu: Toplum için çalışan gazetecilere sahip çıkmazsanız başkalarının da cesaretini kırarsınız

6 Mayıs 2022 Cuma

İbrahim Haskoloğlu: Toplum için çalışan gazetecilere sahip çıkmazsanız başkalarının da cesaretini kırarsınız

Sosyal medyadan yaptığı paylaşım ardından tutuklanarak cezaevine konulan gazeteci İbrahim Haskoloğlu cezaevinden çıktıktan sonra ilk kez konuştu. Haskoloğlu, “İçişleri Bakanlığı’na tavsiyem benimle uğraşacağınıza gidin sınırların namusunu koruyun.” dedi.

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “kişisel bilgileri hukuka aykırı yolla ele geçirmek” suçundan açılan soruşturma kapsamında Üsküdar’daki evinde gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

8 gün tutuklu kalan İbrahim Haskoloğlu, 27 Nisan’da serbest kalmasının ardından sosyal medya hesabından ilk kez paylaşım yaptı.

“SINIRLARIN NAMUSUNU KORUYUN”

Haskoloğlu, şunları söyledi:

“Kişisel verilerle ilgili yaptığım haber nedeniyle İçişleri Bakanlığı sosyal medyadan “yalan” dedi, Savcılığa ise “Kişisel Bilgileri Sızdırma” iddiasında bulunup şikayet etti. Yatarı olmayan suçun şikayetinden 8 gün hücrede kaldım. Bana değil, ülkenin düştüğü hale üzülün.”

“İçişleri Bakanlığı’na da tavsiyem benimle uğraşacağınıza gidin SINIRLARIN NAMUSUNU KORUYUN. Ülkeye kaçak yolla girenlerin zarar verdiği her kişiden siz sorumlusunuz. İşinizi yapın. Hiçbirinizden de korkmuyorum, en ufak pişmanlığım yok çünkü haklıyım. Zaman her şeyi gösterecek.”

“Türk toplumuna da şunu söylemek istiyorum. Toplum için çalışan gazetecilere sahip çıkmazsanız başkalarının da cesaretini kırarsınız ve gerçekleri öğrenemezsiniz. Örneğin, Ülkeniz istila edilirken Aleyna Tilki’nin iç çamaşırını konuşan paralı trollere kalırsınız.”

İbrahim Haskoloğlu tahliye edildi

Benzer Haberler