İbo Show’daki Ahmet Kaya şarkısına Rasim Öztekin’den tepki!

2 Ocak 2021 Cumartesi

Yeniden yayın hayatına başlayan İbo Show’da Seda Sayan, Ahmet Kaya’nın ‘Öyle Bir Yerdeyim Ki’ şarkısını söylerken Serdar Ortaç’ın da eşlik etmesine usta oyuncu Rasim Öztekin tepki gösterdi.

Usta sanatçısı Rasim Öztekin, İbo Show’un yılbaşı özel programında şarkıcı Seda Sayan’ın Ahmet Kaya şarkısı ‘Öyle Bir Yerdeyim Ki’yi söylemeden önce İbrahim Tatlıses’e “Müsaaden var mı?” diye sormasına, Serdar Ortaç’ın şarkıya eşlik etmesine ve Kaya’nın 1999 yılında maruz kaldığı linç girişimine dikkat çekerek “Ah! Balık hafızalı ülkem benim. Yıl 1999’a bak” dedi.

Twitter hesabından konuya ilişkin bir tweet atan Öztekin şunları yazdı:

“İbo Show yılbaşı programında Seda Sayan Ahmet Kaya söylemek için izin istiyor. İbo ”Ahmet Kaya olunca akan sular durur” diyor. Serdar Ortaç şarkıya eşlik ediyor. Ah! Balık hafızalı ülkem benim. (yıl 1999 a bak)”

Ahmet Kaya, 1999 yılı Şubat ayında Magazin Gazetecileri Derneği’nin düzenlediği gecede Yılın En İyi Sanatçısı ödülünü almıştı. Törende, bir sonraki albümünde Kürtçe bir şarkı söyleyeceğini duyurmuş bunun üzerine üstüne yürüyenler, hakaretler yağdıranlar olmuştu.

 

Benzer Haberler