İBDA’cı Star yazarından AKP’ye uyarı: Bir daha sokağa dökemezsiniz

Yayın tarihi: 17 Temmuz 2019 Çarşamba 4:45 pm - Güncelleme: 17 Temmuz 2019 Çarşamba 4:45 pm

İBDA-C hükümlüsü Star yazarı Yakup Köse, ekranlarda istemediği ilahiyatçılar için AKP’ye uyarıda bulunarak, ‘Kur’an hakkında din adına şüphe oluşturanlara, salavat getirmeyi yalakalık olarak görenlere ekranları açarsanız bir daha salâ ile kimseyi sokağa dökemezsiniz.’ dedi.

AKP’ye yakın Star gazetesinin İBDA-C davasından uzun yıllar hapis yattığı bilinen yazarı Yakup Köse, bugünkü köşe yazısında AKP’ye televizyon kanallarına çıkan ilahiyatçılar konusunda ‘uyarı’da bulundu.

“FETÖ’nün bıraktığı yerden devam ediyorlar” başlıklı yazısında, ekranlara çıkan ilahiyatçılardan kimilerinin Kuran hakkında tartışmalı iddialarda bulunmasına tepki gösteren Köse, “Kur’an hakkında din adına şüphe oluşturanlara, salavat getirmeyi yalakalık olarak görenlere ekranları açarsanız bir daha salâ ile kimseyi sokağa dökemezsiniz” dedi.

Köse’nin yazısında ilgili bölüm şöyle:

“Kimi çıkıyor “Şu âyet değiştirilebilir” diyor, kimi “Bu âyeti Allah yazmamıştır Peygamber yazmıştır” diyor, kimi Peygamberimizi yok sayıyor… FETÖ’nün başlattığı köklerimiz hakkındaki şüphe oluşturma denâetini bunlar devam ettiriyorlar.

15 Temmuz’da FETÖ’ye karşı koyan ve bu sırada şehid veren Ehl-i sünnet mensupları televizyon kanallarında her akşam bunları görünce hâliyle, “Bize her akşam canlı yayınlarda sövülsün diye mi sokağa çıktık” diye kendilerine sormadan edemiyorlar.

15 Temmuz sonrası nasıl ki ‘mağdur’ adı altında Ergenekoncular’ı kanal kanal dolaştırmak hataydı, mezkûr ilahiyatçıları da çıkartmak hata; hem de telafisi olmayan hata.

Kur’an hakkında din adına şüphe oluşturanlara, salavat getirmeyi yalakalık olarak görenlere ekranları açarsanız bir daha salâ ile kimseyi sokağa dökemezsiniz. “Yalakalığa gerek yok” der ve evinde oturur; nasıl olsa onu bu topraklara bağlayan kökle de arasına şüpheler sokulmuştur, aidiyet duygusunu kaybetmiştir!”