İstifaların ardından İBB’de yeni atamalar!

28 Haziran 2019 Cuma

İstifaların ardından İBB’de yeni atamalar!

İBB Genel Sekreter Vekilliği’ne Mehmet Çakılcıoğlu atandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekilliği’ne Mehmet Çakılcıoğlu;  eski Tüpraş CEO’su Yavuz Erkut ve Murat Ongun ise başkan danışmanı olarak atandı. Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Erkut’un genel sekreterliğe atanacağını iddia etmişti.

İBB Genel Sekreteri bugün istifa etti

İBB’nin mevcut Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, 7 yardımcısı ve hukuk müşaviri ile birlikte istifa ettiğini duyurmuştu.

İBB’de toplu istifa! ‘İsraf düzeni sona erecek’

Mehmet Çakılcıoğlu kimdir?

İBB Genel Sekreter Vekilliği’ne Mehmet Çakılcıoğlu atandı. Çakılcıoğlu, 1961’de Çorlu’da doğdu. TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra 1987 Yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nü bitirdi.

1989 Yılında Mimar Sinan Üniversitesi’nden Yüksek Kent Plancısı, 1996 yılında da yine aynı üniversiteden Dr. Kent Plancısı ünvanını aldı. 1989-2014 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı’nda çalıştı. 2008-2012 yılları arasında Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Kentler Birliği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü olarak görev yaptı. 2008 yılından bu yana İstanbul Aydın Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapmakta ve 29 Nisan 2014 tarihinden bu yana Beylikdüzü Belediyesi‘nde Teknik Başkan Yardımcısı olarak çalışmakta. Çeşitli dergilerde yayınlanmış ve çeşitli kongre, seminer, panel, akademik toplantılarda sunulmuş çok sayıda bilimsel eseri bulunmakta. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarına üye olan Mehmet Çakılcıoğlu evli ve bir çocuk babasıdır.

Etiket:

Benzer Haberler