İBB’de dikkat çeken atamalar: Eski İnterpol görevlisi daire başkanı oldu

8 Aralık 2019 Pazar

İBB’de dikkat çeken atamalar: Eski İnterpol görevlisi daire başkanı oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Osman Savaş’ın yerine, 2006 yılında Interpol Merkez Dairesi’nde Uluslararası Araştırma Şube Müdürlüğü yapan Mansur Güneş’i atadı. Ekrem İmamoğlu iletişim ve medya ekibine de dört yeni isim atadı

İBB’de bir yandaş ihale daha ortaya çıktı! Bilal Erdoğan’ın ile aynı okuldan…

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ulaşım Daire Başkanlığı ve Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına atamalar yaptı.

Ekrem İmamoğlu, Ulaşım Daire Başkanlığı görevinden istifa eden Taylan Engin’in yerine Doç. Dr. Mustafa Gürsoy’u getirdi. Destek Hizmetleri Daire Başkanı Osman Savaş da görevden alındı. Savaş’ın yerine getirilen isim ise, 2006 yılında Interpol Merkez Dairesi’nde Uluslararası Araştırma Şube Müdürlüğü yapan Mansur Güneş oldu.

İmamoğlu, göreve başlayınca Ulaşım Daire Başkanlığı’na Taylan Engin’i getirmişti. Engin, bu görevde 3,5 ay çalıştıktan sonra istifa etti. Engin’in, Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Orhan Demir ile uyumlu çalışamadığı iddia edilmişti. İmamoğlu, Taylan Engin’in yerine, Ulaşım Daire Başkanı olarak Doç. Dr. Mustafa Gürsoy’u atadı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, ulaştırma alanında, yüksek lisans ve doktora yapan Gürsoy, demiryolu ve karayolu mühendislikleri ile kent içi ulaştırma sistemleri, ulaştırma ekonomisi, yük taşımacılığı planlaması konularında akademik çalışma yapıyor.

İmamoğlu, son olarak 23 yıldır belediyenin çeşitli birimlerinde çalışan, son beş yıldır da Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı yapan Osman Savaş’ı görevden aldı. Savaş’ın yerine Güvenlik Müdürlüğü’ne getirilen Mansur Güneş atandı.

Mansur Güneş kimdir?

Destek Hizmetleri Dairesi’nin yeni başkanı Mansur Güneş eski bir emniyet mensubu. 2006 yılında Interpol Merkez Dairesi’nde Uluslararası Araştırma Şube Müdürlüğü yapan Güneş, aynı daireden ikinci kez şark tayini çıkınca, 2007 yılında kendi isteğiyle meslekten ayrıldı. Mansur Güneş, TAV havalimanlarında güvenlik alanında çalıştı.

MEDYA BÖLÜMÜNE 4 İSİM

Ekrem İmamoğlu iletişim ve medya ekibine 4 yeni isim atadı.

İBB Başkanı İmamoğlu, iletişim ve medya ekibinde yeni atamalar yaptı. İmamoğlu, Şükrü Küçükşahin’i Medya İlişkileri Koordinatörlüğü’ne; Zilan Karakurt’u İBB Görsel Yayınlar’a; Ulaş Yılmaz’ı sosyal medya sorumluluğuna; Süleyman Sarılar’ı Basın Koordinatörlüğü görevine atadı.

SORUMLULUK ALANLARI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB), Ekrem İmamoğlu’nun seçim kampanyalarında da görev alan Şükrü Küçükşahin, Zilan Karakurt ve Ulaş Yılmaz ile Süleyman Sarılar’ın görev sorumluluk alanları şöyle oldu:

Şükrü Küçükşahin – İBB Medya İlişkileri Koordinatörü ve Yazılı Yayınlar Sorumlusu

Zilan Karakurt – İBB Görsel Yayınlar Sorumlusu

Ulaş Yılmaz – İBB Dijital İletişim (Sosyal Medya) Sorumlusu

Süleyman Sarılar – İştiraklerden Sorumlu Basın Koordinatörü

Benzer Haberler