İBB Şehir Tiyatroları Genel Müdürü değişti

7 Aralık 2023 Perşembe

İBB Şehir Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne, genel müdür yardımcısı Oytun Askeroğlu getirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları’nda yılın son günlerinde görev değişimine gidildi. Genel müdürlük görevine İlyas Ceran’ın yerine Oytun Askeroğlu atandı.

OYTUN ASKEROĞLU KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olan Oytun Askeroğlu, yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi’nde ‘Pazarlama Odaklı Halkla İlişkiler Uygulamalarında Sosyal Medyanın Rolü’ üzerine tamamladı.

2006 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) çalışmaya başlayan Askeroğlu, sırası ile Halkla İlişkiler, Trafik, Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’nde görev aldı.

Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde; 153 çağrı merkezi, çözüm ekibi, Trafik Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Kontrol Merkezi’nde; İstanbul trafiğinin yoğunluğunun TV ve Radyo kanalları vasıtası ile duyurulması ve trafik ışıklarının seslendirilmesi görevlerini üstlendi.

Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’nde, Ahmed Arif kütüphanesinin kurulmasında görev aldı.

2021 yılında Şehir Tiyatrolarında Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Askeroğlu, müdürlüğün satın alma, personel ve yazı işleri, muhasebe, basın ve halkla ilişkiler gibi önemli birimlerinin yöneticiliğini üstlendi.

Evli ve 1 çocuk babası olan Oytun Askeroğlu, Aralık 2023 itibariyle Şehir Tiyatroları Müdürlüğü’ne atandı.