İBB sabotajı saniye saniye kaydetti! İşte A Haber’in merdiven kumpası

Yayın tarihi: 12 Eylül 2023 Salı 4:00 pm - Güncelleme: 14 Eylül 2023 Perşembe 10:31 am

İstanbul’da toplu ulaşım araçlarındaki yürüyen merdiven ve yürüyen bantlarda sabotaj görüntüleri hız kesmeden devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) sosyal medya hesabından kumpasın A Haber tarafından nasıl haberleştirildiğini yayınladı.

Yandaşlar İstanbul’u 2019 yılında kaybetmesinin ardından kumpaslarına hız kesmeden devam ediyor. Yaklaşan yerel seçimler öncesi yandaş  kanallar İBB’nin metro ve metrobüs gibi ulaşım araçlarında yürüyen yolların ve yürüyen merdivenlerin arızalı olduğunu iddia ederek kara propaganda yapmaya başladı. İBB daha önce yayınladığı görüntülerde yürüyen bant ve merdivenlerin birileri tarafından kasıtlı olarak kapatıldığını gözler önüne serdi. İBB bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu.

İmamoğlu’ndan metro sabotajcılarına yanıt! “Çocuklar yapmaz”

YANDAŞTAN YALAN HABER

İBB’nin x sosyal medya hesabından (Twitter) yayınladığı görüntülerde İBB’ye ait metro hattında yürüyen merdivenlerin birileri tarafından kasıtlı olarak durdurulduğu ve olay yerine anında gelen A Haber ekibi tarafından haberleştirildiğine yer verildi.

SABOTAJ YAPANLAR İBB’Yİ SUÇLADI

Yürüyen merdivenleri kapatan sabotajcılar İBB’nin çalışmadığını iddia ederek, “82 basamak var ve çalışmıyor” dedi bir başkası ise, “Çile bitmesini bekliyoruz” dedi.

BOJİ’YE DE İFTİRA ATMIŞLARDI

İstanbul’da toplu ulaşım araçlarına binip şehri gezen köpek Boji’den rahatsız olan troller ceplerinde taşıdıkları dışkı ile ‘Boji toplu ulaşım aracına pisledi’ iftirasını atmıştı.