İBB Gençlik ve Spor Müdürü Öztürk hakkında 19 yıl 8 ay hapis istemi

29 Haziran 2022 Çarşamba

İBB Gençlik ve Spor Müdürü İlker Öztürk hakkında ‘kasten yaralama’ ve ‘silahla tehdit’ suçlarından 19 yıl 8 ay hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

İstanbul Ümraniye’de bir AVM otoparkında tartıştığı kişinin burnuna silahla vurduğu ve ölümle tehdit ettiği iddiasıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik ve Spor Müdürü İlker Öztürk hakkında, “silahla kemik kırığı oluşturacak şekilde kasten yaralama” ,”alenen hakaret”, “silahla tehdit” ve “Ateşli Silahlar Kanununa muhalefet” suçlarından 19 yıl 8 ay hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, İBB Gençlik ve Spor Müdürü İlker Öztürk “şüpheli”, Vedat Sevimli ile Okan Mestanoğlu ise “müşteki” olarak yer aldı.

Savcılık, söz konusu iddianamenin Anadolu 49. Asliye Ceza Mahkemesi’ne kabul edilerek şüpheli hakkında olay sırasında polislere direndiği gerekçesiyle “görevi yaptırmamak için direnme” suçundan açılan ve aynı mahkemede bulunan dava dosyasıyla birleştirilmesini istedi.

İBB Sözcülüğü birimi kaldırıldı!

NE OLMUŞTU?

İBB Gençlik ve Spor Müdürü İlker Öztürk, 1 Ocak 2022’de Ümraniye’de bir alışveriş merkezindeki otoparkta Vedat Sevimli ve Okan Mestanoğlu ile tartışmıştı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Öztürk aracının torpidosundan çıkardığı silahla Sevimli’nin burnuna vurduğu, tehdit ve hakaretlerde bulunduğu iddia edilmişti.

Olaydan sonra gözaltına alınan Öztürk, ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Öztürk hakkında olay yerine gelen polislere görevini yaptırmadığı gerekçesiyle “görevi yaptırmamak için direnme” suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanmıştı.

İddianame, gönderildiği 49. Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edilmişti.

İBB ilk ‘Kent Lokantası’nı açtı

Benzer Haberler