Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

İmamoğlu’dan şaibe yanıtı: Meclis üyelerine verilen oylar pırıl pırıl, sıra büyükşehire gelince…

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy’de konuştu. İmamoğlu, “İstanbul’da meclis üyesi oyunu bize verdiler bu yüzden çoğunluğuz’ diyorlar. Aynı sandığa atılan oyda, büyükşehir belediye başkanlığı oylamasında şaibe var diyorlar. Buna kargalar bile güler. Karga var mı burada? Gülme sesini duydum karganın” dedi.

İmamoğlu’nun açıklamalarından bazı satırbaşları şöyle:

-Bu memleket ne çektiyse partizanlıktan kötü dilden çekti. O dili kullanmayacağız. O dili kullananlar siyasi alanda kendilerine meydan bulamayacaklar. Bizim insanımız güzel dili, sohbeti, kucaklamayı seviyor.

-Ramazan ayı aydınlanma, arınma ayıdır. Bütün dualarınız kabul olsun.

ERDOĞAN’A TOPAL ÖRDEK GÖNDERMESİ

-Ya kurban olayım burada kazın ne işi var? Beni kutlamaya mı geldiler? Kaz bile beni kutlamaya gelmiş. Bütün canlılar öyle ya da böyle bizim. Topalmış değilmiş bizim umurumuzda değil.

-Ramazanda yardımlaşırken bu eldeki yardımı bu el görmeyecek. Kimsenin kalbini, ruhunu incitmeyeceğiz. “Ben yaptım kardeşim, daha ne istiyorsunuz” ukalalığı var ya… Yok öyle bir şey kardeşim. Ruhunuzdan silin atın onu.

“TÜRKİYE İTTİFAKI”

-Türkiye İttifakı diyorlar. Çok mutlu oluyorum. Biz bu ülkenin 82 milyon insanı var demiştik.

ŞAİBE YANITI

-Pazartesi gününe atılmış YSK süreci var. Diyorlar ki bu millet İstanbul’da bize oy verdi belediye başkanlarımızı seçti diyorlar. ‘İstanbul’da meclis üyesi oyunu bize verdiler bu yüzden çoğunluğuz’ diyorlar. Aynı sandığa atılan oyda, büyükşehir belediye başkanlığı oylamasında şaibe var diyorlar. “Aynı zarfa atılan oyda ilçe belediye başkanının oyları pırıl pırıl, meclis üyelerine verilen oylar pırıl pırıl ama sıra büyükşehire gelince “Şaibe var” gülerim buna”

Buna kargalar bile güler. Karga var mı burada? Gülme sesini duydum karganın.

“ÇAMLICA CAMİİ’NE DAVET ETMEDİLER”

-Beni Çamlıca Camii’ne davet etmediler. Biz bu memlekete bizi yönetsin diye insanlar seçiyoruz. Bizim işlerimizi yoluna koysun diye belediye başkanları seçiyoruz. Kimse kendi cebinden bu ülkeye yatırım yapmıyor. Her açılış, bizim açılışımızdır. Bu milletin parasını çarçur etmeden hizmet edeceksiniz. Bizi bin defa davet etmeseler de biz onları davet edeceğiz.

YSK’YE SESLENDİ

-31 Mart seçimleriyle ilgili Pazartesi günü karar, Türkiye’nin seçimlerinin meşruluğuna, bu kardeşinizin dediği sözle yani ‘kimsenin hakkını yemeyiz, hakkımızı da yedirtmeyiz’ bu anlayışla hak hukuk adalet anlayışıyla sizden karar bekliyoruz.